Najlepszy sezon w historii

Piłka Nożna

Gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. Drużyny rywalizują o miano najlepszej w Pruszkowie, a przedstawiciele piłkarskiej Ligi Pruszkowskiej liczą, że w rankingu Playareny dotrą na sam szczyt.

Miniony sezon przebiegał pod dyktando Akademii Piłkarskiej Pruszków, która sięgnęła po potrójną koronę, czyli mistrzostwo miasta, a także Puchar i Superpuchar Pruszkowa. Sportowo wiele się działo. Po dwóch rundach liderem była Barca Pruszków, ale na finiszu rozgrywek zespół gubił punkty. – To był zdecydowanie najlepszy sezon w historii całej ligi. Nie brakowało walki, emocji oraz zwrotów akcji. Organizacyjnie był duży progres w stosunku do lat poprzednich. Zasługa w tym tak naprawdę całego teamu, który prowadził wszystko od początku sezonu. Cieszy mnie zajęcie 6 miejsca w Rankingu Miast Playarena. Otrzymaliśmy ocenę 5,5/6, co jest idealnym podsumowaniem naszej pracy od grudnia do czerwca. Wielkim sukcesem jest również możliwość wysłania aż czterech drużyn na turnieje eliminacje mistrzostw Polski Ligi Playarena. W pierwszym sezonie mieliśmy jeden zespół, w zeszłym dwa, a teraz dzięki zajęciu 6 miejsca w rankingu udało się zdobyć jeszcze jedną. Czwartą dostaliśmy dodatkowo za ocenę do rankingu. Nasz team ambasadorów został wybrany najlepszym w całej Playarenie! – nie kryje radości  Dawid Szeluga, ambasador Ligi Nike Playarena.

Dla pasjonatów futbolu Liga Pruszkowska jest idealnym miejscem na poczucie zapachu murawy i posmakowanie sportowej rywalizacji. Rozgrywki stale się rozwijają, z roku na rok wyglądają coraz bardziej profesjonalnie. W ubiegłym roku Liga Pruszkowska włączyła się w projekt, którym był zdecydowanym krokiem do przodu. – Playarena Premium pozwoliła nam na zdobycie funduszy, które przeznaczyliśmy na nagrody, medale, dyplomy dla zawodników. Daje to również możliwość utrzymania większej dyscypliny grania. Ilość odwołanych spotkań była znacznie mniejsza niż w latach wcześniejszych – prezentuje Szeluga.

Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Sternicy Ligi Pruszkowskiej nie mają zamiaru zwalniać tempa. – Cel jest jasny. Utrzymujemy miejsce w rankingu miast, za rok znów cztery drużyny pojadą na mistrzostwa Polski. Myślimy o wprowadzeniu sędziów już na stałe. Na pewno będziemy chcieli, wzorem innych miast, nawiązać bliską współpracę z miastem, choć i tak zainteresowanie ze strony  prezydenta Michała Landowskiego jest dla nas czymś niesamowitym. Wraz z Arturem Świerczem będziemy pracowali nad organizacją jednego z turniejów Playarena w Pruszkowie. Kolejnym naszym celem jest  zwerbowanie nowych drużyn. Chciałbym by dołączyły do nas zespoły, które nie będą grały w Lidze Premium, tylko open. Będą mogły zobaczyć jak bardzo poszliśmy do przodu i co tak naprawdę daje Playarena. Bardzo chcemy wzmocnić markę Playarena w naszej okolicy, tak by kojarzyła się jak najlepiej – wylicza ambasador ligi.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.