Nadia Malinowska najlepszą karateczką w Polsce

Pruszków

Polski Związek Karate podsumował 2023 rok. Najlepszą juniorką sezonu została Nadia Malinowska z Klubu Karate Pruszków.

Nadia Malinowska jest zawodniczką Klubu Karate Pruszków. Samą dyscyplinę trenuje od 10 lat. 2023 rok był dla niej pełen sukcesów. Wywalczyła m.in. 3 srebrne medale w Mistrzostwach Polski, a z Mistrzostw Europy przywiozła aż 5 medali – w tym trzy złote!

Zawodniczka najlepiej sprawdza się w konkurencjach kumite i fukugo. Kumite to rywalizacja w bezpośrednim pojedynku. Fukugo jest dwubojem, na który składa się walka oraz kitei, układ ruchów wymyślony przez legendarnego senseia Nishiyame.

– To był dla mnie wymagający i zaskakujący rok, także ze względu na dużą ilość nauki, ale ze wszystkim poradziłam sobie w dobrym stylu. Jestem bardzo wdzięczna senseiowi Jerzemu, panu Miodkowi oraz wszystkim, którzy mnie w tym roku wspierali. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z tytułu zawodniczki roku – mówi Nadia Malinowska.

Nadii gratulujemy sukcesów i życzymy wielu medali zdobytych zarówno na arenie krajowej, jaki międzynarodowej.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Nadia Malinowska najlepszą karateczką w Polsce”

 1. mruczek pisze:

  Fajna laska, wygląda niewinnie, ale pewnie jej chłopak nieźle musi się starać wiedząc jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania 🙂

 2. Bob pisze:

  Karateczka, chyba zawodniczka karate. Ta kewacka poprawność pseudodziennikarzon muzgi zlasowała

 3. Była zawodniczka "Marysieńka"Sieradz i "Sokół Syguła" Al.Łódzki pisze:

  Super;)
  Warto w artykule zaznaczyć że to Karate Tradycyjne bo nie każdy się zorientuje. Sensei Jerzy Miodek wyśmienity trener i świetny sędzia. Z całego serca gratuluję przypomniały mi się dawne lata na tatami i zawodach 😉

 4. King Bruce Lee Karate Mistrz pisze:

  Gdy ja dołożę, wtedy nie daj Boże. Reanimacja nawet nie pomoże.

 5. Bruce Lee pisze:

  Wielkie brawa dla zawodniczki i wszystkich trenujacych w tej dyscyplinie.Mam tylko pytanie,czy jest to dyscyplina olimpijska czy, przepraszam za wyrażenie,dyscyplina czysto komercyjna? Z góry oświadczam,że nie dyskredytuje osiągnięć tej dyscypliny ale chciałbym wiedzieć coś więcej o tej dyscyplinie skoro WPR zainteresował się tą dyscypliną.Być może będzie więcej zawodniczek i zawodników chętnych do uprawiania tej dyscypliny?

  • Zawidniczka pisze:

   Karate Tradycyjne dążyło by być dyscypliną olimpijską . Może w końcu się im udało 😉było by super

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły