Nadarzyn na podium w sportowym rankingu

Nadarzyn

W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” wśród gmin wiejskich na drugim miejscu uplasował się Nadarzyn. Lepsza okazała się tylko Iława. Wśród gmin miejsko-wiejskich na 5. pozycji uplasował się Grodzisk Mazowiecki.

Samorządy wspierają rozwój kultury fizycznej i dbają o upowszechnianie aktywności ruchowej. W Nadarzynie stworzono odpowiednie warunki do rozwoju sportowego dla dzieci i młodzieży. Przede wszystkim potrzebna jest odpowiednia baza sportowa i właściwe gospodarowanie środkami finansowymi. – Gmina inwestuje w kulturę fizyczną, a zwłaszcza w dzieci i młodzież. Dofinansowanie klubów sportowych, zajęć SKS w szkołach, klas sportowych, obozów sportowo-rekreacyjnych, rozwój bazy sportowej: na 6 szkół 5 ma halę sportową, orliki i boiska prawie w każdym sołectwie, siłownie zewnętrzne – przedstawia Dariusz Zwoliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie.

Ważna jest również atmosfera panująca w szkołach i klubach oraz organizacja licznych zawodów sportowych. Warto wspomnieć, że dzieci i młodzież mogą rozwijać się pod okiem profesjonalistów. – Przez liczne zawody na terenie gminy m.in. memoriał koszykówki, Nadarzyn CUP w siatkówce, staramy tworzyć się prosportową atmosferę. Ważnym elementem jest szereg imprez organizowanych dla dzieci i ich rodziców w klubach sportowych  tzw. zakończenie sezonu lub jego rozpoczęcie. Ważną rolę w rozwoju sportowym odgrywa postawienie na wysokiej klasy specjalistów – utytułowanych trenerów, a wcześniej wybitnych sportowców w nadarzyńskich klubach jak choćby: Jacek Gębal, Piotr Napiórkowski, Piotr Kurkus, Marcin Kusiński, Dominika Leśniewicz oraz młodych zaangażowanych ludzi, którzy już mają doskonałe kwalifikacje np. Damian Krzemiński, Aneta Olsztyńska, Łukasz Milankiewicz  i wielu innych – wyjaśnia Zwoliński.

W Nadarzynie cieszą się, że wysiłek gminy na polu sportowym został zauważony i doceniony. Przepis na sukces jest prosty.  – W krótkich słowach  kluczem jest bardzo dobra współpraca na linii: Urząd Gminy – GOS Nadarzyn –  kluby sportowe – trenerzy – dzieci – rodzice – podkreśla dyrektor GOS-u.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.