Na narty do… Warszawy

Uncategorized

Dla miłośników białego szaleństwa mamy świetną informacje. Na narty i snowboard nie trzeba jechać w góry. Wystarczy odwiedzić... Warszawę.

Amatorzy narciarstwa i snowboardziści mogą wyszaleć się w stolicy. Zastanawiacie się gdzie? Na Górce Szczęśliwickiej, która znajduje się w rejonie Dworca Zachodniego. Wspomniana górka, a właściwie „Kopiec Szczęśliwicki”, to sztucznie usypane wzniesienie o wysokości 152 m n.p.m. Trasa narciarska ma 9,6 tys. m kw. i działa przez cały rok. Jednak to właśnie zimą daje namiastkę prawdziwego „górskiego wypadu na narty”.

Na górce działa wypożyczalnia sprzętu, a ci, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił na nartach czy „desce” mogą skorzystać z zajęć z instruktorem. Początkujący nie powinni mieć tu problemu bowiem kąt nachylenia górki jest niewielki, co sprawia, że trasa na Szczęśliwicach jest klasyfikowana jako łatwa.

Zatem jeśli macie ochotę poszusować na stoku, to nic nie stoi na przeszkodzie. Zwłaszcza, że stok został już naśnieżony, więc o ile za oknem próżno szukać białego puchu, to na górce można szaleć w iście zimowej otoczce.

Stok jest czynny przez siedem dni w tygodniu w godz. 10.00 – 20.00. W okresie od 19 grudnia do 28 lutego w dni powszednie stok będzie czynny w zmienionych godzinach: od 11.00 do 21.00.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.