Mniej pieniędzy dla Znicza Pruszków

Region

PZPN zawiesił umowę z firmą Unibet na sponsorowanie 1. ligi. To oznacza mniej pieniędzy m.in. dla Znicza Pruszków.

„W związku z uchwaleniem w dniu 19 listopada 2009 r. Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2010 r., PZPN oraz firma Unibet zostały zmuszone do zawieszenia wykonywania postanowień umowy sponsorskiej z dnia 3 września 2009 r.(…)” – poinformowano w specjalnym oświadczeniu.

Przedstawiciele PZPN podkreślają, że współpraca z firmą Unibet nie została zakończona, a jedynie wstrzymana.

– To istotna różnica. Po wyjaśnieniu nieścisłości prawnych związanych z nową ustawą i możliwości sponsorowania sportu przez firmy bukmacherskie zamierzamy kontynuować naszą współpracę – powiedziała PAP Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka prasowa PZPN.

Zawieszenie współpracy oznacza jednak nie tylko zniknięcie logo sponsora z koszulek piłkarzy i stadionów, ale również wstrzymanie wypłat dla 18 klubów 1. ligi. Dla kilku biedniejszych drużyn może to być bardzo poważnym problemem w rundzie wiosennej.

Kto im zrekompensuje straty? – Na razie nie możemy udzielić odpowiedzi na to pytanie. Wkrótce dojdzie do spotkania PZPN z przedstawicielami Piłkarskiej Ligi Polskiej (organizacji zrzeszającej kluby 1. ligi – przyp. PAP), podczas którego zapadną jakieś decyzje – przyznała Agnieszka Olejkowska.

Jak poinformowano w oświadczeniu firmy Unibet, rozgrywki 1. ligi wrócą do swojej dawnej nazwy. Ponadto z anteny TVP Sport zniknie magazyn „Unibet 1. Liga – Podsumowanie”, a liczba transmitowanych spotkań może ulec znacznemu zmniejszeniu.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.