Młodzi grodziscy zawodnicy wrócili z medalami mistrzostw Polski

Grodzisk Maz. / Tenis Stołowy

W Dębicy odbyły się mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach uczestniczyły dzieci z rocznika 2008 i młodsze. Podczas mistrzostw grodziscy tenisiści stołowi zdobyli trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

Od piątku 14 do niedzieli 16 maja odbywały się mistrzostwa Polski Młodzików w Dębicy, w województwie podkarpackim. – Kilkanaście godzin spędzonych przy stole podczas tego deszczowego (przynajmniej na południu Polski) weekendu to podsumowanie ciężkiej pracy młodych zawodników grodziskiej Bogorii, a także trenerów oraz osób umożliwiających ich codzienną pracę – między innymi rodziców, pracowników biura oraz zarządu klubu – podsumowuje grodziski klub.

Pomimo trudności związanych z pandemią grodziskim zawodnikom udało się osiągnąć sukces. – Ostatni czas to wiele niepewności z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce jak i obostrzenia, które obowiązywały. Nasz rząd pozwolił jednak trenować zawodnikom, którzy zawodowo zajmują się sportem, tym samym nasi mali Gladiatorzy mogli wykonywać codzienną ciężką pracę. Setki godzin spędzone na treningach, trudne poranne wstawanie i wiele innych wyrzeczeń pozwoliło im zdobyć te wszystkie osiągnięcia – wskazuje grodziski klub.

Osiągnięcia zawodników Bogorii Grodzisk Mazowiecki podczas mistrzostw Polski:
– Złoty medal Mileny Mireckiej w grze pojedynczej
– Srebrny medal Mileny Mireckiej/Matyldy Hadryś w grze podwójnej
– Złoty medal Adama Smotera/Aleksa Pakuły w grze drużynowej i grze podwójnej
– Brązowy medal Adama Smotera w grze pojedynczej.

Poza strefa medalową, czyli miejsca od 5 do 8, znalazła się druga drużyna chłopców w składzie: Jakub Dobosz, Tomasz Fabisiak i Ivo Kulik oraz grupa dziewcząt: Milena Mirecka i Zuzanna Gutkowska. Indywidualnie Tomasz Fabisiak zajął miejsce 17-24, a Jakub Dobosz 33-48. Obydwaj chłopcy w grze podwójnej wywalczyli miejsca 9–16.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.