MKS Znicz świętuje jubileusz

Piłka Nożna

Nie tak dawno temu Pruszków świętował jubileusz 80-lecia istnienia struktur koszykarskich w mieście. Już w sobotę odbędą się z kolei obchody 90-lecia powstania klubu MKS Znicz. Organizatorzy planują galę akademii klubowych sekcji piłki nożnej oraz ręcznej.

Na wydarzeniu, które 30 listopada odbędzie się w hali Znicza przy ul. Bohaterów Warszawy, pojawi się wielu młodych i utalentowanych zawodników. Będą też ich rodzice i trenerzy. W programie gali znajdą się m.in. turniej piłkarski i wręczenie nagród dla wyróżniających się wychowanków Akademii Znicza.

– Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00. W ramach obchodów jubileuszu chcemy wyróżnić zawodników z naszej akademii, którzy czynią największe postępy. Tyczy się to zawodników ze wszystkich grup wiekowych: od sześciolatków aż do juniorów. Będzie zatem wręczanie upominków, prezentacja zawodników. Planujemy także rozegranie turnieju piłkarskiego, w którym rywalizować będą młodzi piłkarze, trenerzy, a także rodzice – mówi Sylwiusz Mucha-Orliński ze Znicza Pruszków.

MKS Znicz Pruszków to klub założony w 1923 roku. Przez 90 lat działalności w jego barwach występowało wielu znanych piłkarzy. Wystarczy tylko wspomnieć takie postacie, jak Robert Lewandowski, Radosław Majewski czy Jacek Gmoch. Choć dziś Znicz nie odgrywa pierwszoplanowej roli w najwyższych klasach rozgrywkowych, nadal stawia na szkolenie młodzieży.

Przedstawiciele klubu zapewniają, że sobotnia impreza będzie traktować głównie o dokonaniach akademii. Nie zapominają jednak o historii. – Na 14 grudnia planujemy imprezę poświęconą wspomnieniom i naszej historii. O szczegółach nie będziemy mówić, ponieważ jeszcze dopinamy szczegóły. Po sobotniej imprezie skupimy się na tamtym wydarzeniu – wyjaśnia Sylwiusz Mucha-Orliński.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.