Mistrzostwa młodzieży w kolarstwie torowym

Region

Już w najbliższy weekend na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbędą się finały XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Torowym.

W dniach 12-14 sierpnia na pruszkowskim welodromie będzie rywalizować 75 najlepszych zawodników i zawodniczek w kraju (50 chłopców i 25 dziewcząt). Kolarze będą rywalizować o tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w Kolarstwie Torowym. – Przez cały rok rozgrywane są Puchary Polski, będące eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Torowym – informuje Paweł Tomaszewski z Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu – Do Pruszkowa przyjadą zawodnicy, którzy przez cały sezon uzbierali najwięcej punktów osiągając najlepsze rezultaty – dodaje.

Kolarze będą się mierzyć w kilku konkurencjach m.in. w wyścigu punktowym, sprincie olimpijskim i klasycznym, wyścigu drużynowy i indywidualnym. To już 17 edycja tej imprezy.

Olimpiada zostanie otwarta 12 sierpnia o godz. 16.00. Impreza zakończy się 14 sierpnia o godz. 15.00. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Imprezę organizują: Ministerstwo Sportu i Turystyki RP, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Miasto Pruszków, Warszawsko-Mazowiecka Federacja Sportu, Mazowieckie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” Piaseczno.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.