Mistrzostwa Europy elity w Pruszkowie

Region

W dniach 5-7 listopada 2010r. odbędą się historyczne zawody w kolarstwie torowym. Pruszków ugości najlepszych kolarzy z Europy, którzy będą uczestniczyć w pierwszych mistrzostwach starego kontynentu. Organizatorem jest firma Lang Team, która wykorzysta swoje ogromne doświadczenia z przeprowadzenia Tour de Pologne oraz zawodów MTB.

Zawody na welodromie BGŻ-Arena przejdą do historii, gdyż po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Europy dla zawodników elity. Co najważniejsze do Polski zjadą najlepsi kolarze, gdyż rywalizacja w Pruszkowie będzie pierwszą, na której można zdobyć punkty kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie.

Po Mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców w 2008 roku i Mistrzostwach Świata w 2009 roku, tegoroczne zmagania będą trzecimi międzynarodowymi zawodami na jednym z najpiękniejszych torów na świecie BGŻ-Arena.

Zawody będą trwały pełne trzy dni od rana do wieczora. Swój start zapowiedziały największe gwiazdy kolarstwa torowego, w tym Brytyjczyk Sir Chris Hoy – trzykrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Ponieważ mistrzostwa w Pruszkowie będą kwalifikacjami olimpijskimi rywalizacja odbędzie się zgodnie z programem, który będzie obowiązywał w Londynie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.