Mistrza rundy nie będzie?

Piłka Nożna

Drużyny z naszego regionu występujące w niskich ligach piłkarskich nie zaliczą minionego weekendu do zbyt udanych. W wynikach przeważają porażki, a najbardziej „bolesną” ponieśli piłkarze KS Raszyn.

To już trzecia z rzędu kolejka, kiedy Pogoń Grodzisk Mazowiecki gromadzi komplet punktów. Tym razem w rozgrywkach III lig grodziszczanie udowodnili swoją wyższość nad zespołem Zawiszy Rzgów wygrywając 2:0. Bohaterem Pogoni był Michał Bal, autor obu trafień. Za tydzień podopiecznych Tomasza Matuszewskiego czeka spotkanie z drużyną WKS Wieluń. Spoglądając na ostatnie „wyczyny” przyszłych rywali, można być raczej spokojnym o wynik meczu, aczkolwiek niespodzianka nie jest wykluczona. Bo jak przyznaje sam szkoleniowiec, liga jest tak nieobliczalna, iż nawet outsider jest w stanie urwać punkty faworyzowanym ekipom.

IV-ligowcy swoje spotkania również mają już za sobą. Piłkarze UKS Łady w rozgrywanym awansem meczu z Energą Kozienice zremisowali 1:1. W potyczce Ożarowianki Ożarów z rezerwami Znicza Pruszków lepsza okazała się ta pierwsza drużyna, wygrywając 1:0.

Ciekawie wygląda natomiast sytuacja w „okręgówce”. KS Raszyn na kolejkę przed końcem rundy znacznie ograniczył swoje szanse na tytuł mistrza jesieni. W 16. kolejce raszynianie ulegli na wyjeździe drużynie LKS Chlebnia 1:2. Ich potknięcie wykorzystała Laura Chylice, która pokonując w meczu wyjazdowym Koronę Górę Kalwarię nie dość, że objęła przewodnictwo w tabeli, to ma jeszcze dwa punkty przewagi nad KS Raszyn. Za tydzień Laura podejmie na własnym boisku Perłę Złotokłos, natomiast KS Raszyn zagra z rezerwami Ursusa Warszawa. W weekend nie popisały się również zespoły z Piastowa i Nadarzyna. Piast na własnym boisku przegrał 1:3 z KS Konstancin, a GLKS uległ na wyjeździe 0:2 Przyszłości Włochy. Pozostałe drużyny z naszego regionu w swoich spotkaniach podzieliły się punktami. Błonianka Błonie zremisowała z Kosą Konstancin (1:1), a identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie w Złotokłosie, gdzie miejscowa Perła podejmowała Milan Milanówek.

W rozgrywkach klasy A grupa III rezerwy KS Raszyn pokonały drugą drużynę Piasta 3:1. Gorzej poszło piłkarzom z Nowej Wsi, którzy przegrali 0:2 z UKS Siekierki. W grupie IV Naprzód Brwinów zwyciężył 3:2 FC Płochocin, a pewne zwycięstwo (3:1) odniósł Tur Jaktorów, który zmierzył się z Relaksem Radziwłłów. O sromotnej porażce mogą natomiast mówić grodziszczanie. Drugi skład Pogoni przegrał bowiem z UKS Ołtarzew aż 3:7.

Wyniki w klasie B również nie zachwycają. W grupie III Błonianka II Błonie uległa Orionowi Cegłów 1:2, natomiast Czerwone Smoki z Brwinowa przegrali z Gromem Prace Małe 1:6. LKS II Chlebnia w niedzielnym spotkaniu z Wrzosem Międzyborów zremisował 2:2. W grupie IV natomiast Ożarowianka II przegrała 0:2 z Orłem Kampinos.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.