Mini Mistrzostwa Świata na Zniczu

Pruszków

Już w najbliższą niedzielę, 29 maja, na stadionie MKS Znicz w Pruszkowie odbędzie się niespotykana impreza. Dzieci z rocznika 2015 będą mogły stanąć do rywalizacji w eliminacjach Mini Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej.

Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to cykl 4 turniejów eliminacyjnych z finałem w Warszawie. W eliminacjach przewiduje się udział niemal 2 tys młodych futbolistów w wieku 7-10 lat, zrzeszonych w klubach piłkarskiech. Turniej odbywa się przy współpracy Pruszkowa, Warszawy, Góry Kalwarii, Grodziska Mazowieckiego, a także Ośrodków Sportu i klubów piłkarskich.

Zawody te powstały po ubiegłorocznym sukcesie Mini Mistrzostw Europy. W tej imprezie udział wzięło prawie 3 tys. dzieci. Tegoroczny turniej będzie urozmaicony, także atrakcjami dla kibiców. Jak podkreśla Krzysztof Roszak, organizator mistrzostw – Mając kontakt na co dzień z trenerami, działaczami wiemy jak ważną potrzebą jest dla dzieci ruch i kontakt z rówieśnikami. Dzięki mistrzostwom chcemy wzniecić w młodym pokoleniu na nowo ducha sportowej walki i przypomnieć zasady fair play – dodaje Roszak.

Poza emocjonującymi meczami organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji sportowych. Udział w imprezach potwierdzili goście specjalni, m. in. Roman Kosecki, Grzegorz Sandomierski oraz Grzegorz Szamotulski.

Harmonogram pruszkowskich eliminacji:
8:30 – Otwarcie turnieju dziecięcego-odprawa trenerów – wszystkie drużyny wystąpią w okolicznościowych kompletach Reprezentacji Narodowych, – Czas trwania meczu : 10 minut – Liczba zawodników 4+1 ( w zespole max 12 zawodników) – gramy na 4 boiskach żak – Zwycięstwo 3 punkty, remis 1, porażka 0 – Gramy w grupach każdy z każdym – O miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania, różnica bramek, większa liczba strzelonych bramek – W przypadku identycznego bilansu u więcej niż dwóch zespołów, obowiązuje dodatkowa „mała tabela”, biorąca pod uwagę rezultaty meczów tylko pomiędzy zainteresowanymi zespołami. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia, decydują przepisy zgodne z regulaminem rozgrywek ligowych PZPN.
9.00-Początek Turnieju
10:00 – Początek atrakcji dla dzieci w strefie piknikowej oraz otwarcie strefy gastronomicznej
12.00- 13.00 obiad dla uczestników
15:00 – Zakończenie rozgrywek
15:15 Rozdanie medali i nagród upamiętniających uczestnictwo w turnieju
16:00 – Zakończenie wydarzenia.

Poza Pruszkowem, eliminacje odbędą się 28 maja w Górze Kalwarii oraz 4 czerwca w Warszawie. Finał Mini Mistrzostw Świata 2022 odbędzie się 11 czerwca na Stadionie Miejskim Legii w Warszawie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.