Mini Liga Mistrzów w Raszynie

Piłka Nożna

28 maja blisko 200 młodych piłkarzy zawita do Raszyna, aby wziąć udział w rozgrywkach Mini Ligi Mistrzów. Czekamy na pierwszy gwizdek.

Wszyscy odliczają dni do finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się 3 czerwca. Na Millenium Stadium w Cardiff zmierzą się Real Madryt i Juventus Turyn. Wszyscy mają apetyt na świetne piłkarskie widowisko i pojedynki Gonzalo Higuaina z Cristiano Ronaldo. Który z bloków defensywnych okaże się zaporą nie do przejścia? Czy Gianluigi Buffon w końcu, w wieku 39 lat, sięgnie po Puchar Mistrzów? Pytania można mnożyć, ale jedno jest pewne: kibiców czeka prawdziwa piłkarska uczta.

Przedsmak Cardiff będzie można poczuć w Raszynie. 28 maja na boisku Wronik odbędą się rozgrywki Mini Ligi Mistrzów, w której zaprezentują się piłkarze z rocznika 2007. Z pewnością nie zabraknie zaciętej walki i pięknych bramek. W końcu w akcji zobaczymy najlepsze drużyny Europy. Młodzi piłkarze wcielą się w następców Ronaldo, Messiego, Dybali, Lewandowskiego, Mbappe czy Aubameyanga. – Do mistrzostw zaprosiliśmy 16 drużyn chłopców rocznika 2007 z klubów piłkarskich z całej Polski, którzy w rozgrywkach będą reprezentować wylosowaną drużynę ligową. Plac gry stanowi pełnowymiarowe boisko pokryte sztuczną nawierzchnią – prezentuje Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

Wśród uczestników Mini Ligi Mistrzów będą m.in. KS Raszyn, UKS Łady, UKS Lesznowola, FC Puma, WKS Gwardia Warszawa, KS Ursus, LKS Perła Złotokłos, AP Żyrardów, Znicz Pruszków, Akademia Piłkarska Chlebnia. – W rozgrywkach udział weźmie 192 piłkarzy, 16 trenerów, 4 sędziów. Liczba rozegranych meczów to 32. Po oficjalnym otwarciu uroczystości rozpoczniemy fazy grupowe, następnie przejdziemy do fazy ćwierćfinałowej. Wyłonione drużyny zagrają w półfinałach, następnie mecz o 3 miejsce, po czym rozegrają dwie najlepsze drużyny uroczysty finał – wyjaśnia Klimaszewska.

Początek sportowych zmagań o 10.00. Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie, nie tylko pod względem piłkarskim. – Ceremonię otwarcia uświetnili pokaz tańca sportowego tancerzy Klubu Sportowego Grawitacja z Piaseczna. Tancerze KS Grawitacji kolejny rok z rzędu są oficjalną reprezentacją Polski na mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata w tańcu sportowym. Widzów przez cały dzień znakomicie będzie animował, w sportowym duchu, niezastąpiony DJ Ucho, który zaprosi do gier i zabaw. W przerwach między kolejnymi meczami mali piłkarze i mali kibice będą mogli skakać na wielkim eurobungee – podaje dyrektor raszyńskiego GOS-u.

Patronat medialny nad Mini Ligą Mistrzów w Raszynie objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.