Milanowscy łyżwiarze wrócili z medalami

Młodzi sportowcy z uczniowskiego klubu sportowego „3” z Milanówka zaprezentowali wyśmienitą formę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim. Milanowscy zawodnicy znacznie wyprzedzili swoich konkurentów.

Od piątku 29 do niedzieli 31 stycznia w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim. Uczniowski klub sportowy „3” w łącznej punktacji w kategorii juniorów zwyciężył zdobywając aż 172 punkty. Drugi wynik uzyskał MKS Korona Wilanów uzyskując zaledwie 78 punktów.

Młodzi milanowianie zdobyli 24 medale i pokonali utytułowane kluby z Tomaszowa Mazowieckiego, Zakopanego, Warszawy i Lublina. Większość z nich posiada własne sztuczne tory lodowe co sprawia, że sportowcy mają lepsze warunki do trenowania.

Zawodnik UKS „3” Michał Staszkiewicz został multimedalistą. Zwyciężył on w wieloboju zdobywając aż 8 medali, w tym 6 złotych na 1500 m, 3000 m, 5000 m, w biegu drużynowym, w biegu masowym, w wieloboju, brązowy medal na 500 m i srebrny na 1000 m. Mateusz Godlewski wywalczył cztery medale, złoty w biegu drużynowym, srebro w biegu masowym oraz dwa brązowe medale na 3000 m i 5000 m. Igor Masalski zdobył złoty medal w drużynie oraz brązowy w biegu masowym.

Wśród milanowskich dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Marta Dobrowolska. Zawodniczka zdobyła aż siedem medali, pięć złotych w wieloboju, na 1500 m, 3000 m, w biegu drużynowym, w biegu masowym oraz dwa srebrne medale na 500 m i 1000 m. Alicja Faderewska wywalczyła złoty medal w biegu drużynowym, srebro na 3000 m i brązowy medal w wieloboju.

Tydzień po olimpiadzie, milanowscy sportowcy zdobyli kolejne tytuły. Od soboty 6 do niedzieli 7 lutego w Zakopanem odbyły się mistrzostwa Polski juniorów. Na wszystkich dystansach zwyciężył Mateusz Śliwka. Zawodnik UKS „3” Milanówek zdobył pięć złotych medali w wieloboju, na 500 m, 1000 m, 1500 m i 3000 m.

W biegu drużynowym zawodnicy w składzie M. Śliwka, R. Skrzydlewski, Ł. Baranowski i rezerwowy K. Jankowski wywalczyli srebrny medal.

Milanowskich zawodników trenowali Joanna Staszkiewicz i Artur Parchan.

Gmina Milanówek wspiera rozwój klubu UKS „3”.