Mieszkanka Granicy mistrzynią w cheerleadingu

Granica

Dziewczyny z gminy Michałowice wymiotły pomponami konkurencję. Mieszkanka Granicy wraz z koleżanką obroniły tytuł mistrzyń Polski w cheerleadingu.

Cheerleading to dyscyplina sportowa łącząca taniec i akrobację. To dziedzina, w której zdecydowanie więcej jest zawodniczek niż zawodników. Cheerleaderki znane są z dopingowania sportowców. Dziewczyny z pomponami najczęściej można podziwiać podczas przerw meczów koszykówki.

W sobotę 21 listopada w hali Centrum Sportu w Raszynie odbyły się III mistrzostwa Polski w cheerleadingu sportowym.

Mieszkanka Granicy Marta Małgorzata Wrzeszcz wraz z koleżanką Wiktorią Burzycką po raz trzeci zdobyły tytuły mistrzyń Polski w kategoriach: junior cheer pom duetyjunior cheer jazz duety.

W obecnych rozgrywkach Marta debiutowała jako trener formacji cheer jazz juniorów. Przygotowywała ona dwie mieszkanki gminy Michałowice, Julię i Olę. Dziewczyny trenują razem z Martą w akademii tańca Reliese. Formacja, której zawodniczkami są Julia i Ola wywalczyły tytuł mistrzów Polski w kategorii cheer jazz junior.

Dziewczyny zdobyły nominacje do kadry narodowej na mistrzostwa świata. Rozgrywki odbędą się w roku 2021 w Orlando w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Gmina Michałowice podarowała stypendium sportowe dla Marty za jej osiągnięcia.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.