Mieszkaniec Milanówka z sukcesami w szermierce

Milanówek

Szermierka to zdecydowanie mniej popularny sport niż piłka nożna lub siatkówka. Nie znaczy to jednak, że brak jest młodych talentów w tej dyscyplinie.

Od 17 do 21 czerwca na planszach wrocławskiej hali Orbita odbył się po raz 43. Międzynarodowy Turniej Dziecięcy „Challernge Wratislavia”. Przez 5 dni rywalizowali ze sobą młodzi szermierze m.in. z Polski, Czech, Ukrainy, Węgier, Niemiec, Litwy, Łotwy, Grecji i Wielkiej Brytanii. Zawodnicy z każdej broni (floretu, szpady i szabli) byli podzieleni na trzy kategorie wiekowe: U11, U13 i U15. Nasi reprezentanci triumfowali w siedmiu konkurencjach. Jednym z nich był Franciszek Kossut, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku i zawodnik Grodziskiego Klubu Szermierczego „Szermierka”. Wywalczył on III miejsce w kategorii U13 w szabli chłopców. Młodemu sportowcowi gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.