Mekka panczenów czeka na zawodniczki z Grodziska

Uncategorized

Już za tydzień (2-3 marca) zawodniczki UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki Amelia Steć i Marta Dobrowolska pojadą do Heerenveen w Holandii, by wystartować w zawodach Viking Race.

Viking Race to prestiżowe zawody łyżwiarskie. Imprezę uznaje się za nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci i Młodzieży. W tym roku Polskę reprezentować będą dwie zawodniczki grodziskiej Sparty: Amelia Steć i Marta Dobrowolska.

Dla Marty Dobrowolskiej to już kolejny występ na tej imprezie. Rok temu Marta dobrze wypadła w biegu na 500 m, a w wyścigu na 1500 m zajęła 6. miejsce. Gorzej poszło jej w wieloboju, gdzie w pierwszym biegu zaliczyła upadek. W tym roku Marta jest w świetnej formie, o czym świadczą wyniki. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży triumfowała w wieloboju i zdobyła krążki na indywidualnych dystansach. Do kolekcji dołożyła również medal w biegu drużynowym. 

Dla Amelii Steć występ na zawodach Viking Race będzie debiutem. 13-letnia łyżwiarka występ na imprezie zagwarantowała sobie na Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Sanoku. Gdzie triumfowała m.inw wieloboju.

W tym roku zarówno Amelia, jak i Marta są w świetnej formie. Zawodniczkom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki dobre wyniki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.