Medalowe szaleństwo Koluch i Polańskiej

Pływanie

Julia Koluch (UKS Kapry-Armexim Pruszków) i Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn) nie zwalniają tempa. Młode pływaczki zdobyły łącznie siedem medali na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie.

Julia Koluch zachwyca, powala i dominuje. Ponownie pływaczka pruszkowskiego UKS Kapry-Armexim toczyła zaciętą walkę z Weroniką Górecką (MKS Juvenia Wrocław). Na 50 metrów stylem grzbietowym triumfowała Koluch – 29.49, zaś rywal przepłynęła dystans w 30.29. Pływaczka UKS Kapry Armexim triumfowała także na 100 m grzebietem. Jej wynik, 1:03.04, był gorszy o zaledwie cztery setne sekundy od rekordu życiowego. W pokonanym polu Koluch zostawiła najgroźniejszą rywalkę z Wrocławia (1:04.17) i raszyniankę Aleksandrę Polańską (1:04.78). Na 200 m grzbietem Górecka „utarła” nosa 4.zawodniczce ostatnich mistrzostw Polski seniorów (na 100 i 200 metrów). Pływaczka z Wrocławia wygrała z czasem 2:14,50, srebro dla Koluch (2:18.34). –  Cieszę się, że zawody odbyły się w Warszawie. Mistrzostwa organizacyjne funkcjonowały dosyć dobrze. No i oczywiście  moja cała rodzina miała w końcu okazje przyjechać i zobaczyć jak to naprawdę wygląda. Zrobili mi ogromną niespodziankę przyjeżdżając w koszulkach „drużyna Julii Koluch”. Zajęli połowę trybun i na pewno nikt wśród wszystkich zawodników nie miał tak głośnego wsparcia z widowni jak ja – dzieli się wrażeniami Julia Koluch.

Pływaczka pruszkowskiego klubu myśli już o najważniejszej imprezie sezonu. 23 sierpnia w Indianapolis startują mistrzostwa świata juniorów. Warszawska olimpiada była kolejnym etapem przygotowań do występu w Stanach. – Powiem szczerze, że na pewno olimpiada młodzieży nie była imprezą, do której się szykowaliśmy wspólnie z trenerem. Priorytetem są zdecydowanie mistrzostwa świata. Czasy nie są może życiówkami, ale jak okres przygotowawczy na pewno dla mnie osobiście satysfakcjonujące – tłumaczy Koluch.

Po raz kolejny formą błysnęła Aleksandra Polańska, która dominowała w stylu dowolnym, gdzie zdobyła trzy medale, do których dołożyła brąz na 100 metrów grzbietem. W rywalizacji 200-metrowców stylem dowolnym zawodniczka UKS GOS Raszyn pozostawiła rywalki w tyle. Polańska wygrała z czasem 2:02.99, za jej plecami uplasowała się Julia Klonowska (UKS G-8 Bielany) – 2:05.08. Kolejne złoto zawodniczka raszyńskiego klubu zdobyła na 100 m dowolnym (57.17), wyprzedzając Natalię Fryckowską (57.56) z MKP Szczecin. Niewiele zabrakło do złota na 50 m dowolnym. Lepsza od Polańskiej okazała się Fryckowska  –  26.16. Zawodniczka z Raszyna dystans w 26.23. 

Warto dodać, że Julia Koluch została najlepszą zawodniczką czempionatu. W trzech startach zgromadziła 2276 punktów i o sześć oczek wyprzedziła Aleksandrę Polańską.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.