Mecz gwiazd w Nadarzynie

Piłka Nożna

Cały piłkarski świat walczy z rasizmem. Najlepsi zawodnicy globu, w tym Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Gareth Bale, apelują o wzajemny szacunek. 3 czerwca w Nadarzynie odbędzie się „Mecz gwiazd” w ramach inicjatywy „Nie dla rasizmu”.

Sulley Muntari, piłkarz włoskiej Pescary, obrażany przez kibiców Cagliari w geście protestu zszedł do szatni. Sędzia ukarał go… żółtą kartą. Serbia, mecz Radu Belgrad z Partizanem. Kibice gospodarzy przez cały mecz obrażają pomocnika gości Evertona Luiza. Piłkarz opuszcza boisko ze łzami w oczach. Te dwa obrazy miały miejsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Futbolowy świat cały czas walczy z przejawami rasizmu i robi wszystko, aby żaden z zawodników nie był obrażany ze względu na swój kolor skóry.

3 czerwca na stadionie w Nadarzynie odbędzie się wyjątkowe piłkarskie wydarzenie. Gest solidarności i jedności, który ma pomóc wyeliminować rasizm ze świata futbolu. Na stadionie GOS w Nadarzynie o 15.00 odbędzie się „Mecz gwiazd” w ramach inicjatywy „Nie dla rasizmu”. – Do udziału w spotkaniu zaproszono wielu znakomitych gości. Wszystkich nazwisk jeszcze nie zdradzamy, ale mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że w sobotę na boisku zobaczymy m.in. Żorę Koroliowa, Tomasz Zubilewicza, Dariusza Tuzimka czy prowadzący program „Szkło kontaktowe” – mówi nam Marcin Rybicki, który wspiera organizatora wydarzenia Integracyjne Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Daj szansę”.

Nadarzyn szykuje się na piłkarską sobotę. – Zapraszam serdecznie 3 czerwca na stadionu GOS w Nadarzynie. Odbędzie się wielka impreza, mnóstwo ciekawych gości i atrakcji, a więc musicie tam być – zachęca Maciej Terlecki, były piłkarz m.in. Polonii Warszawa i Widzewa Łódź.

Co prawda mecz gwiazd zaplanowano na 15.00, ale o 9.30 rozpocznie się sołecki turniej piłki nożnej. – Do rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn. Podczas imprezy nie zabraknie gier i zabaw. Zrobimy wszystko, żeby podnieść świadomość na temat rasizmu i wyeliminować go ze stadionów – podkreśla Rybicki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.