Marta wygrywa i jedzie na mistrzostwa

Łyżwiarstwo Szybkie

Marta Dobrowolska nie zwalnia tempa. Łyżwiarka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki triumfowała w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Sanoku. Przed zawodniczką kolejne wyzwanie – mistrzostwa Europy w Holandii.

Sukces za sukcesem – tak wyglądają tegoroczne starty Dobrowolskiej. 15-latka świetnie rozwija się pod okiem Sławomira Chmury. W Sanoku potwierdziła swoją dominacją. – Była najlepsza na 500, 1000 i 1500 metrów. Marta wygrała w zawody w Sanoku i klasyfikację generalną. Jestem z niej zadowolony. W marcu czeka ją start w mistrzostwach Europy w Holandii – mówi nam Sławomir Chmura, trener UKS Sparty.

W Sanoku wystartowali również inni zawodnicy grodziskiego klubu. – W kategorii 13-latek Marysia Dobosz zajęła drugą lokatę, startowała w czterech biegach. Również w „generalce” była druga. Z kolei Amelka Steć (12 lat) uplasowała się na trzecim miejscu w Sanoku, taki sam wynik zanotowała w klasyfikacji generalnej. Barbara Smolińska zajęła 6. pozycję w końcowym zestawieniu –  przestawia Chmura. W Ogólnopolskich Zawodach Dzieci wystartowali również: Magdalena Kula, Wiktoria Dzienisiewicz, Marta Dobosz, Patrycja Lewandowska, Szymon Buczyński i Mateusz Godlewski.

Przed startem w Sanoku zawodnicy Sparty trenowali w Zakopanem. – Spędziliśmy wspólnie czas i pracowaliśmy nad formą, co nie zawsze jest możliwe. Każdy ma obowiązki szkolne, musimy dojeżdżać na treningi. Przed kilka dni sporo ćwiczyliśmy. Weszliśmy w zawody z marszu i zanotowaliśmy dobre starty. Nie zwalniamy tempa. Przed nami kolejny start, międzynarodowe zmagania w Inzell. Pojadą tam Basia Smolińska, Amelia Steć, Maria Dobosz i Marta Dobrowolska – ocenia trener Sparty.