Marta Kobecka i Jarosław Świderski ze złotym medalem Pucharu Świata

Pięciobój nowoczesny

Za nami II edycja Pucharu Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. Doskonały wynik na zawodach rozgrywanych w Sofii zaliczyła Marta Kobecka, która wraz z Jarosławem Świderskim zdobyła złoty medal.

Od 10 do 14 kwietnia w Sofii rozgrywany był Puchar Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. Polskę reprezentowała grupa sześciu reprezentantów. Z czego czwórka pomyślnie przeszła kwalifikacje w startach indywidualnych. Niestety konkurencje finałowe nie przebiegły po myśli naszych zawodników. Odbiło się to również na wynikach.

Na pocieszenie polska ekipa może cieszyć się ze złota w rywalizacji sztafetowej MIX. Tu triumfatorami okazała się para Marta Kobecka, Jarosław Świderski. Polska zdobyła łącznie 1438 punktów wyprzedzając Brytyjczyków i Niemców odpowiednio o dziewięć i trzynaście punktów. – Jestem bardzo zaskoczony, że wygrałam złoto. Mieszane sztafety to wspaniałe wydarzenie i czuję się dobrze w tego rodzaju zawodach – zaznaczyła po zawodach Kobecka.

Dokonanie Kobeckiej i Świderskiego jest też niemałym zaskoczeniem. Ekipy z Wielkiej Brytanii i Niemiec były wyżej klasyfikowane i praktycznie nikt nie spodziewał się aż takiej niespodzianki ze strony Polaków.

My czekamy na kolejne sukcesy Marty Kobeckiej.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły