Linette w ćwierćfinale turnieju w Kozerkach

Grodzisk Maz.

Magda Linette (AZS Poznań) jako ostatnia osiągnęła 1/4 finału w turnieju ITF W100 Memoriału Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich - Polish Open 2022. Najwyżej rozstawiona tenisistka pokonała w trzeciej rundzie Stefanie Rogodzińską-Dzik (KS Górnik Bytom) 6:1, 6:1. Wcześniej do ćwierćfinału awansowała Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała).

Polish Open to pierwszy w kraju turniej rangi ITF W100 i rozgrywany jest na otwartych kilka dni temu twardych kortach Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim.

– Nie oszukujmy się, było o tyle łatwiej, że dużo mniej było na mojej rakiecie i mniej musiałam się bronić, a więcej punktów budowałam. Chciałam być jak najbardziej cierpliwa i wybierać najlepsze piłki do ataku. Czasami chciałam dać Stefanii coś do zrobienia, żeby pokazała co potrafi. Trochę oddać jej pałeczkę, bo wiedziałam, że to też będzie dla niej niewygodne. Myślę, że żaden mecz nie jest łatwy mentalnie. Każdy rządzi się swoimi prawami, tym bardziej grając z osobą bardziej biega i przebija. Mam wrażenie, że wtedy ja muszę więcej kreować przebieg zdarzeń na korcie, dlatego cieszę się, że udało mi się być cierpliwą i oddawać inicjatywę Stefanii, bo wiedziałam, że to będzie dla niej niewygodne – powiedziała Linette. Kolejną rywalką Polki będzie Słowaczka Viktoria Kuzmova.

Natomiast Rogozińska–Dzik przebiła się do Polish Open 2022 przez dwie rundy eliminacji, potem wygrała jeszcze dwa mecze w głównej drabince. – Fizycznie totalnie nie miałam dzisiaj siły. Walczyłam ze sobą do końcu, ale Magda nie oddaje łatwo punktów, więc wszystko trzeba sobie samemu wywalczyć – powiedziała Rogozińska-Dzik.- Nigdy nie grałam z tak wysoko notowaną przeciwniczką. Było to dla mnie ogromne wyzwanie i cieszę się, że mi się przytrafiła taka szansa, bo wiem, nad czym muszę pracować, żeby dojść na taki poziom. Sama wiedziałam, że mój obecny ranking to nie jest mój poziom tenisowy, bo wiem, że mogę grać na o wiele wyższym poziomie, ale trzeba najpierw uzbierać sobie punktów, żeby być wyżej w rankingu i walczyć z trudniejszymi przeciwniczkami – dodała.

Kilka godzin wcześniej rozstawiona z numerem siódmym Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko Biała) awansowała do ćwierćfinału, po wygranej z Kolumbijką Lilianą Lizarazo 6:2, 6:2.

Nie powiodło się natomiast w trzeciej rundzie czwartej z Polek Martynie Kubce (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki). Przegrała z byłą liderką deblowego rankingu WTA Kateriną Siniakovą 6:2, 0:6, 2:6.  Czeszka jest rozstawiona w imprezie z numerem trzecim.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.