Liderki walczyły do ostatniej sekundy!

W pierwszej kolejce ekstraklasy koszykarek Lider Pruszków pokonał na wyjeździe drużynę Energii Toruń 65:63. Zwycięskie punkty na 2,5 sekundy przed końcem meczu zdobyła dla Pruszkowianek Magdalena Skorek!

Sobotni mecz był bardzo dramatyczny. Liderki bardzo dobrze zaczęły spotkanie. W pierwszej połowie grały agresywnie w obronie i skutecznie w ofensywie. Pierwsza kwarta zakończyła się zaskakującym prowadzeniem z 9-punktową przewagą (17:26). W drugiej kwarcie Energa ruszyła do odrabiania strat, ale ambitnie grające Pruszkowianki utrzymały prowadzenie 39:32.

W drugiej połowie meczu Torunianki zaczęły odrabiać starty. Liderki prowadziły nawet przewagą 15 punktów, jednak trzecia drużyna poprzedniego sezonu niesiona dopingiem miejscowej publiczności doprowadziły do remisu i bardzo nerwowej końcówki spotkania. Osiem sekund przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał remis 63:63. Dzięki szybkiemu wejściu najskuteczniejszej w tym meczu liderki, Magdaleny Skorek, pruszkowianki zdobyły w ostatnich sekundach zwycięskie 2 punkty i ostatecznie pokonały brązowego medalistę zeszłego sezonu.

Kolejne spotkanie zapowiada się równie ciekawie. W najbliższą sobotę (2 października) do Pruszkowa przyjedzie Mistrz Polski Lotos Gdynia. Zapraszamy wszystkich kibiców o godz. 18.00 na halę Znicz przy ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie. Bilety w cenie 8 zł normalny, 4 zł ulgowy do nabycia w kasie vis a vis hali, na 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Więcej informacji na stronie www.lider.pruszkow.pl

Energa Toruń – LIDER Pruszków 63:65 (17:26, 15:13, 14:13, 17:13)