Liderki rozbiły KS Basket

Mocnym akcentem rozpoczął sezon I ligi koszykówki zespół Pannattoni Europe Lider Pruszków. Ekipa prowadzona przez Jacka Rybczyńskiego rozbiła KS Basket 25 II Bydgoszcz 106:45.

Tylko przez chwilę na twarzach zawodniczek z Bydgoszczy pojawił się uśmiech. Misiuna trafiła z linii rzutów wolnych i przyjezdne prowadziły 3:2. Później gospodynie dyktowały warunki gry. Nadzieję KS Basket dała jeszcze trójka Niedziółki – 8:12. Jednak w końcówce pierwszej kwarty trafiały już tylko Liderki – 20:8.

Gospodynie nie zwalniały tempa, przyjezdne tylko na początku drugiej odsłony dotrzymywały kroku zespołowi z Pruszkowa – 29:17. Wraz z upływający czasem dominacja Liderek rosła. Na półmetku rywalizacji było 53:22. W trzeciej odsłonie przyjezdne zdobywały punkty od wielkiego dzwonu. A Liderki kontynuowały dobrą grę. W ostatniej kwarcie gospodynie grały swobodnie. Pojawiały się błędy, ale nie wpłynęło to na ostateczny wynik spotkania.

Co warto podkreślić, Liderki skutecznie neutralizowały zapędy przyjezdnych. Dobrze grały w obronie i uniemożliwiały koszykarkom KS Basket znalezienie pozycji rzutowych. Z kolei gospodynie mogą pochwalić się 57,1 proc. skutecznością z gry. Liderki trafiły 8 z 18 rzutów za trzy. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Olivia Szumełda-Krzycka – 26.

Panattoni Europe Lider Pruszków – KS Basket 25 II Bydgoszcz 106:45 (20:8, 33:14, 28:8, 25:15)