Lider rozgromiony na wyjeździe

Utex Row Rybnik to kolejna drużyna koszykarskiej ekstraklasy pań, której nie dał rady Blachy Pruszyński Lider Pruszków. Beniaminek uległ śląskiej drużynie 63:84.

Mecz rozgrywany w Pawłowicach Śląskich tylko w pierwszej kwarcie był wyrównany. Wówczas prowadzenie zmieniało się bardzo często. Od drugiej części spotkania dominowały już gospodynie. Od stanu 22:20 szybko zrobiło się 32:23. W najgorszym dla pruszkowianek punkcie tej partii, Utex Row prowadził dwunastoma „oczkami“.

Po przerwie trwała koncertowa gra rybniczanek. Koszykarki Lidera nie potrafiły powstrzymać zwłaszcza Katarzyny Krężel, dzięki której gospodynie prowadziły nawet 62:45. W ostatniej części gry Utex Row jeszcze powiększył przewagę i ostatecznie wygrał 84:63.

Najwięcej punktów padło łupem wspomnianej Krężel (21). Dla Lidera najskuteczniej rzucała Ashley Shields (20). Lider po dziesięciu kolejkach zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Utex Row Rybnik – Blachy Pruszyński Lider Pruszków 84:63 (22:20, 25:21, 23:14, 14:8)