Lider gromi

Region

Koszykarki Matizolu Lider Pruszków zdecydowanie wygrały z Tęczą Leszno i znacznie zwiększyły swoje szanse na awans do pierwszej szóstki Ford Germaz Ekstraklasy.

Zawodniczki z Pruszkowa zapewniały, że mimo utraty szans na medale w mistrzostwach Polski, sezon się dla nich nie kończy i zamierzają walczyć o jak najlepsze miejsce. Podobnego podejścia chyba zabrakło rywalkom, które wyraźnie nie miały motywacji, do podjęcia walki.

Lider mimo, że też nie zagrał perfekcyjnie to był wyraźnie lepszy w każdym elemencie gry. Świetnie radziły sobie pruszkowskie Amerykanki, które wsparte przez Martynę Koc raz po raz stwarzały zagrożenie pod koszem Tęczy.

Trener Arkadiusz Koniecki dał też sporo pograć rezerwowym, które na tle słabego rywala zaprezentowały się wyjątkowo korzystnie.

Wynik 83:56 w zupełności odzwierciedla to, co działo się na parkiecie. Jeśli Liderki, w kolejnych spotkaniach będą prezentować się równie dobrze jest szansa, że zajmą piąte miejsce w Ford Germaz Ekstraklasie.

Super Pol Tęcza Leszno – Matizol Lider Pruszków 56:83 (8:17, 17:21, 13:27, 18:18)

Super Pol Tęcza Leszno: Cheek 16, Kułaga 15, Drzewińska 6, Fox-Griffin 6, Grabowska 6, Mukosiej 3, Czarnecka 2, Urbaniak 2

Matizol Lider Pruszków: Ross 21, Koc 15, Mosby 10, Cymmer 9, Bednarczyk 8, Denson 6, Skorek 6, Furdak 4, Antczak 4.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.