Kubot wraca do gry i wzmacnia CKT Grodzisk Maz.

Tenis

Łukasz poprzedni mecz w Tourze rozegrał na początku września w wielkoszlemowym US Open. Potem pauzował, a pod koniec grudnia przeszedł operację kolana, a do ATP Tour wystąpił o zamrożenie rankingu, co oznaczało, że nie będzie mógł zagrać w reprezentacji Polski w wyjazdowym meczu Pucharu Davisa z Portugalią (4-5 marca w miejscowości Maia koło Porto).

– Rehabilitacja przebiegła pomyślnie, treningi po dłuższej przerwie również. Przede mną jeszcze kilka dni na zamknięcie cyklu przygotowawczego. Cieszę się, że znowu będę mógł rywalizować w Tourze, bo brakowało mi tego. W Indian Wells zagram w parze z Hubertem Hurkaczem, podobnie jak w ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zobaczymy, jak nam pójdzie, ale liczę na dobry wynik. Jednak najważniejsze jest, żeby mi zdrowie dopisywało – powiedział 39-letni Kubot.

– Wiadomo, że nie jestem już młodym zawodnikiem, a moje ciało regeneruje się już wolniej, niż dawniej. Ale się nie poddaję i wierzę, że stać mnie na dobrą grę i wyniki. Ale też podchodzę do tenisa z trochę większym dystansem, bo w ostatnich latach zacząłem nabierać świadomości, że gdzieś tam się zbliża koniec mojej kariery. Dlatego nie będę robił niczego na siłę. Postaram się grać w tenisa, dopóki będzie mi wciąż sprawiał radość i tak długo, jak pozwoli mi na to zdrowie – dodał.

W piątek, w ostatnim dniu okienka transferowego Polskiego Związku Tenisowego, pozyskaniem w soje szeregi Łukasza pochwalił cię Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki. To kolejne „gorące” polskie nazwisko w składzie ekipy z Kozerek, która wcześniej ściągnęła do siebie m.in. Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka czy deblistę Jana Zielińskiego (wszyscy trzej LOTOS PZT Team).

W czwartek, na konferencji prasowej w Warszawie, ogłosiła podpisanie umowy z Jerzym Janowiczem. Ci zawodnicy m.in. będą reprezentować jej barwy w pierwszym sezonie LOTTO SuperLigi, która wystartuje 29 maja.

– To ważne, że widownia w kraju będzie miała okazję oglądać na żywo mecze z udziałem czołowych polskich tenisistów. Szczególnie ludzie w klubach i miastach, w których nie odbywają się większe turnieje międzynarodowe. Ale też w lidze zagrają zagraniczne gwiazdy. To powinno bardzo ożywić klubowe życie – uważa Kubot, który jest jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych tenisistów w Tourze.

Ma za sobą udane występy w singlu, m.in. ćwierćfinał Wimbledonu, dwa w finałach imprez ATP Tour i dojście do 41. pozycji na świecie w rankingu. Jednak największe sukcesy odnosi w grze podwójnej.

W niej Łukaszowi udało się osiągnąć to, o czym wielu tenisistów może pomarzyć. Był liderem rankingu ATP Tour, dwukrotnie triumfował w Wielkim Szlemie – w Australian Open (2014) i Wimbledonie (2017), a w dorobku ma 27 tytułów w cyklu ATP i jeszcze 21 finałów. We wrześniu 2020 roku urodziła mu się córka, która przewartościowała uporządkowaną karierę tenisową.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.