Kozerki Open: W drugiej rundzie zobaczymy cztery Polki

Tenis

Za nami kolejny dzień tenisowych zmagań w Kozerkach. Do drugiej rundy turnieju awansowały cztery zawodniczki z Polski. Za nami również pierwsza runda rozgrywek debla.

Do drugiej rundy turnieju awansowały Maja Chwalińska, Anna Hertel, Martyna Kubka oraz Katarzyna Piter. Dziś tenisistki będą walczyć o awans do ćwierćfinału.

I runda za nami
Najbardziej wyczekiwanym środowym spotkaniem był pojedynek Mai Chwalińskiej ze Stefanią Rogozińską-Dzik. Pierwsza z nich wygrała w niedzielę turniej w Bytomiu, druga niedawno triumfowała w mistrzostwach Polski, więc kibice spodziewali się zaciętej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji. – Przyjaźnimy się od dłuższego czasu, więc to na pewno będzie szczególne spotkanie – mówi Chwalińska. – Zawsze ciężko gra się z koleżankami, ale na korcie odkładamy na bok wszystkie pozatenisowe sprawy i skupiamy się tylko na tym, żeby zwyciężyć. Zeszłotygodniowy sukces w Bytomiu mnie podbudował i na pewno czuję teraz więcej pewności siebie – dodała.

Faktycznie Chwaliśka pokazała, że na korcie liczy się tylko gra. W pierwszym secie wygrała 6-1. W drugiej partii meczu Rogozińska-Dzik nawiązała walkę, ale ostatecznie przegrała 6-4.

Anna Harytel w swojej potyczce z Darią Kuczer zagrała pewnie. Ale zmęczona eliminacjami Kuczer nie oddawała łatwo gry. Harytel wygrała w dwóch setach 6-4, 6-4. Martyna Kubka zmierzyła się z inną triumfatorką eliminacji Magdą Hędrzak. Tu jednak rozgrywka poszła gładko po myśli Kubki, która pierwszą partię wygrała do 0, a w drugiej pozwoliła ugrać rywalce tylko dwa gemy. Natomiast Katarzyna Piter swój mecz ze Słowaczką Timeą Juruskovą wygrała 6-1, 6-4.

Runda II
W drugiej rundzie rywalką Anny Hertel będzie Słowenka Nina Potocnik. Maja Chwalińska zmierzy się z Magdaleną Kubką. A rywalką Katarzyny Piter będzie Ukrainka Viktoria Dema.

Ćwierćfinał debla
Do rozgrywek ćwierćfinałowych w deblu awansowała para Kuczer – Rogozińska-Dzik. Swoje pierwsze spotkanie z ukraińsko-rosyjską parą Polski wygrały 6-4, 7-6(2). Ich rywalkami na kolejnym szczeblu rozgrywek będą Norweżka Ulrikke Eikeri i Bułgarka Isabela Shinkova.

Polska para Jaśkiewicz – Sosnowska po zwycięstwie nad parą Jeleń (POL) – Stepan (GER) 6-3, 0-6, [10-5] zmierzy się ze Słowenką Niną Potocnik i Rosjanką Anną Ukolovą.

Anna Hertel w parze z Ukrainką Anastasiyą Shoshyną pokonały polską parę Falkowska – Kubka 4-6, 6-4, [10-8]. W ćwierćfinale zmierzą się z Rosjanką Poliną Leykiną o Białorusinką Katsiaryną Skachkovą.

Turniej Kozerki Open jest rozgrywany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.Patronem medialnym imprezy są gazeta i portal WPR24.pl

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.