Koluch walczyła w mistrzostwach świata

Pływanie

Za Julią Koluch start w mistrzostwach świata juniorów w Indianapolis. Pływaczka UKS Kapry-Armexim Pruszków zdobyła kolejne cenne doświadczenie.

Na krajowym podwórku Koluch nie ma sobie równych. Każde zawody kończy ze zdobyczą medalową. Również z tegorocznych mistrzostw Europy juniorek wróciła z brązowym krążkiem, który wywalczyła w sztafecie wraz z Aleksandrą Polańską (GOS Raszyn), Weroniką Hallmann i Katarzyną Kołodziej.

Mistrzostwa świata to rywalizacja na zupełnie innym poziomie. Julia Koluch w pocie czoła przygotowywała się do startu w Indianapolis. Pływaczka pruszkowskiego klubu miała okazję sprawdzić się w rywalizacji z zawodniczkami z całego świata. Jak wypadła? W swojej grupie na 50 m stylem grzbietowym Julia Koluch była szósta z czasem 30.04, co ostatecznie pozwoliło jej zająć 26. miejsce. Z kolei na 100 m grzbietem uzyskała 1:03.43, co dało jej siódmą pozycję w eliminacjach i 21. lokatę w ogólnym zestawieniu.

Julia Koluch wystartowała również w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym. Oprócz niej w kadrze znalazły się: Weronika Hallmann, Katarzyna Kołodziej i Kornelia Fiedkiewicz. Młode Polki z czasem 4:13.34 zajęły piątą pozycję w eliminacjach, a 12. w końcowym zestawieniu. 

Na 100 metrów stylem dowolnym 25. miejsce wywalczyła Aleksandra Polańska. W swojej grupie eliminacyjnej zawodniczka GOS Raszyn była siódma z czasem 57.33.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.