Kolarze pognają za motocyklem

Kolarstwo

W połowie lutego pruszkowski welodrom BGŻ Arena stanie się miejscem zmagań juniorów i seniorów w Pucharze Polski w Kolarstwie Torowym.

Zawody organizowane przez Polski Związku Kolarski rozpoczną się w piątek 14 lutego i potrwają do niedzieli 16 lutego. Kolarze i kolarki w kategorii juniorskiej i seniorskiej rywalizować będą łącznie w dziewięciu konkurencjach. Pierwszego dnia zaplanowano starty drużynowe w sprincie i na 4000 metrów. Co ciekawe, organizatorzy zapowiedzieli też  sprawdzian kadry juniorskiej w sprincie drużynowym.

W piątkowej sesji wieczornej odbędzie się wyścig dystansowy mężczyzn na 40 okrążeń toru. Specjalność ta stanowi składową kolarskiego wieloboju – omnium.

W sobotę zawody rozpoczną się od wyścigów na 200 i 250 m ze startu lotnego, następnie do walki przystąpią sprinterzy. Po południu widzowie obejrzą wyścig dystansowy na 80 okrążeń i kolejne fazy (z finałem włącznie) rywalizacji w sprincie indywidualnym.

W niedzielę, ostatnim dniu zawodów, zawodnicy i zawodniczki pojadą w wyścigach na 3000 i 2000 metrów zaliczanych do omnium. Na zakończeń rywalizacji odbędą się widowiskowe wyścigi w konkurencji keirin (rodzaj sprintu, w którym przed kolarzami jedzie motocykl nadający coraz szybsze tempo).
 
– Jeszcze nie zamknęliśmy list startowych, więc o konkretnych nazwiskach zawodników i zawodniczek, którzy wystartują w Pruszkowie będziemy mówić w przyszłym tygodniu – podkreśla Małgorzata Kozłowska, administrator pruszkowskiego welodromu. – Zawody będą miały charakter otwarty, co oznacza, że będzie mogła się w nich zaprezentować międzynarodowa stawka. Będą zresztą reprezentanci krajów, które dopiero rozwijają się kolarsko, m.in. Łotysze, Litwini czy Norwegowie – dodaje.

Po lutowych zawodach na pruszkowskiej arenie odbędzie się szereg innych imprez kolarskich, m.in. kolejne zawody w ramach Pucharu Polski, mistrzostwa kraju czy Mistrzostwa Polski Elity.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.