Katarzynki wygrały w Pruszkowie

W meczu 14. kolejki Ford Germanz Ekstraklasy podopieczne Elmedina Omanicia zrewanżowały się Liderkom za porażkę, która odniosły w pierwszej kolejce sezonu. Tym razem to pruszkowski klub okazał się słabszy.

Już od pierwszych minut spotkania widać było, że toruniankom bardzo zależy na zwycięstwie. Pierwsze punkty dla drużyny gości zdobyła Lizanne Murphy i już po kilku minutach Energia prowadziła 5:2. Jednak dzięki skuteczności Alicji Bednarek i Bernice Mosby w 5. minucie to Liderki wyszły na prowadzenie (8:5). Doskonała dyspozycja zawodniczek obu drużyn i bardzo zacięta walka pod koszem sprawiła, że pierwsza kwarta zakończyła się remisem 22:22.

Kolejne odsłony gry były już mniej dynamiczne. W drugiej kwarcie zarówno Katarzynki jak i Liderki bardziej skupiły się na obronie. Na początku tej części spotkania skuteczniejsze były gospodynie, które zdobyły siedem punktów, zaś Energa tylko cztery. Niestety kolejne minuty tej kwarty należały już do Katarzynek. Celne rzuty Agaty Gajdy i Very Perostijskiej wyprowadziły torunianki na trzypunktowe prowadzenie.

Po przerwie drużyna gości pojawiła się na parkiecie mocno zmotywowana. Koszykarki z Torunia szybko zwiększyły swoja przewagę do dziesięciu punktów. Gospodynie natomiast pogubiły się nieco na parkiecie. W 25. minucie spotkania przyjezdne prowadziły już szesnastoma punktami. Pruszkowianki do końca tej odsłony zmniejszyły stratę do 13 oczek.

W czwartej kwarcie lepszą czelnością mogły pochwalić się koszykarki Lidera. Energia przez sześć minut nie potrafiła zdobyć kosza. Bezradność torunianek wykorzystały gospodynie niwelując stratę do zaledwie sześciu punktów. Niestety szanse na wyrównanie stopniały, gdy piłkę otrzymała Monika Krawiec. Świetna dyspozycja zawodniczki z Torunia sprawiła, że drużyna Energii odniosła pewne zwycięstwo rewanżując się za porażkę z pierwszej kolejki.

Lider Pruszków – Energa Toruń 56:68 (22:22, 9:12, 10:20, 15:14)