Jubileuszowa gala piłkarska za nami

Piłka Nożna

Sportowo i uroczyście – tak najkrócej można opisać Galę Piłkarską MKS Znicza Pruszków, która odbyła się w minioną sobotę. Imprezę zorganizowano z okazji jubileuszu 90-lecia powstania klubu, była ona także swoistym podsumowaniem mijającego roku dla akademii treningowych klubu.

W wydarzeniu, które odbyło się 30 listopada w hali Znicza przy ul. Bohaterów Warszawy udział wzięli rozmaici goście: zawodnicy wszystkich grup juniorskich, młodzieżowych i dziecięcych, trenerzy oraz działacze klubu, rodzice i inni krewni utalentowanych adeptów pruszkowskiego piłkarstwa. Nie zabrakło również przedstawicieli władz miejskich. Na gali pojawili się prezydent Jan Starzyński oraz wiceprezydenci – Andrzej Królikowski i Andrzej Kurzela.

Głównym punktem imprezy było rzecz jasna wręczenie wyróżnień najlepszym zawodnikom z poszczególnych grup wiekowych, pamiątkowe nagrody otrzymali także trenerzy i prowadzone przez nich drużyny, które w danym roku zanotowały największe postępy. Honorowani statuetkami byli wychowankowie Znicza urodzeni w latach 1996–2007. Nagrodę specjalną otrzymała także drużyna z rocznika 2002, która w poprzednim sezonie zdobyła mistrzostwo Warszawy.

Oprócz części oficjalnej, była także część stricte sportowa. Rozegrano miniturniej piłkarski z udziałem czterech drużyn. Jedna złożona była z zawodników akademii piłkarskiej Znicza, druga z trenerów, trzecią tworzyli rodzice młodych piłkarzy, czwartą zaś był „zespół gwiazd”. W jego składzie mogliśmy oglądać Pawła Pazdana, bramkarza pierwszej drużyny Znicza, Tomasza Sokołowskiego, trenera drugiej drużyny, a także Dariusza Dźwigałę, Marka Jóźwiaka oraz Marcina Mięciela.

W turnieju najlepsza okazała się drużyna trenerów, która najpierw 2:0 pokonała rodziców, a w finale ograła ekipę swoich wychowanków 1:0. Zawodnicy Akademii Znicza Pruszków, do finału awansowali po ograniu ekipy gwiazd 2:1. Ta sama ekipa gwiazd wywalczyła ostatecznie trzecie miejsce, dzięki zwycięstwu nad drużyną rodziców. Wygrana przyszła dopiero w rzutach karnych (w regulaminowym czasie był remis 1:1). W gali udział wzięły także dziewczęta reprezentujące klub Znicz w sekcji piłki ręcznej.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.