Jubileusz 100-lecia polskiego kolarstwa

Kolarstwo

30 czerwca w Pruszkowie, na torze kolarskim Arena odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 100lecia polskiego kolarstwa. W uroczystości udział wzięli m.in: Danuta Dmowska-Andrzejuk Minister Sportu, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Agnieszka Kuźmińska Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa i Łukasz Borkowski Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie.

Organizatorami obchodów jubileuszu jest Arena Pruszków, przy udziale Polskiego Związku Kolarskiego. Ambasadorami jubileuszu zostali najwięksi mistrzowie. Najwybitniejsza z kobiet – Maja Włoszczowska, mistrzyni świata, dwukrotna medalistka olimpijska. Listę współtworzą – trzykrotna mistrzyni świata na torze, Katarzyna Pawłowska i zwycięzca Pucharu Świata w sprincie, nasza wielka nadzieja na Tokio 2021, Mateusz Rudyk. Są wreszcie twórcy sukcesów z lat 80., Lech Piasecki i Czesław Lang. Ten ostatni rozsławia polskie kolarstwo po dziś, organizując największe sportowe wydarzenie w kraju, czyli Tour de Pologne.

Mecenasem jubileuszu „100-lecia polskiego kolarstwa” został PKN Orlen, natomiast patronem honorowym są Ministerstwo Sportu oraz Polski Komitet Olimpijski.

Koszulkę z Orzełkiem – symbolicznie przyznawaną mistrzom Polski organizatorzy chcą w tym sezonie uczcić w wyjątkowy sposób – wszystkie krajowe mistrzostwa zostały włączone w obchody Jubileuszu. Pierwsze odbyły się w styczniu, w Szczekocinach. Przy wyjątkowej oprawie poznaliśmy mistrzów Polski w przełajach. Kalendarz obchodów zmodyfikowało życie i koronawirus, ale przed nami wciąż mnóstwo imprez z cyklu „100-lecia”:

5 lipca, Warszawa – Warsaw Cup z cyklu Orlen Grand Prix Poland MTB
5 lipca, Stryszków – Mistrzostwa Polski w trialu
25 lipca, Dierżoniów – Mistrzostwa Polski w BMX
20-23 sierpnia, Busko-Zdrój i Kazimierza Wielka – Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym
5 września, Jelenia Góra – Maja Włoszczowska Trophy z cyklu Orlen Grand Prix Poland MTB
13 września, Wałbrzych – UCI Górale na start z cyklu Orlen Grand Prix Poland MTB
27 września, Szczawno-Zdrój – Mistrzostwa Polski w 4Cross
1-4 października, Pruszków – Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym
10 października, Kluczewsko – Puchar Polski w przełajach
30 października – 1 listopada, Pruszków – Orlen Grand Prix Poland

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Jubileusz 100-lecia polskiego kolarstwa”

 1. tomek pisze:

  Tomku Kaczek są dziesiatki np.w szpitalu kolejowym ! W nie chorzy robią siusiu !

 2. Marek pisze:

  Szkoda ze nie zajrzał np. Tony Rominger !

 3. Tomek pisze:

  a Kaczki brak? ;(

 4. Radek pisze:

  A Zenon Jaskuła nie odwiedził Pruszkowa? ;(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły