Janusz Pożak za sterami PZKol

Kolarstwo

Polski Związek Kolarski ma nowego prezesa. Spośród ośmiu członków zarządu najwięcej głosów zebrał Janusz Pożak. I to on będzie zarządzał Związkiem.

Władze PZKol zebrały się w miniony wtorek (6 lutego) by wybrać nowego prezesa PZKol. Wybory są pokłosiem rezygnacji, którą zaledwie miesiąc po reelekcji na stanowisko prezesa, złożył Dariusz Banaszek. 

Wybory nowego prezesa nie były łatwe, bowiem chrapkę na to stanowisko miał niemal każdy z ośmiu członków zarządu. Nieoficjalnie mówiło się, że największe szanse na prezesurę mają Andrzej Domin oraz Katarzyna Dzięcioł-Biłowieżec. Ostatecznie najwięcej głosów otrzymał właśnie Janusz Pożak. Natomiast wspomniana wcześniej dwójka została wybrana na stanowiska wiceprezesów. 

Nowy prezes PZKol ma przed sobą niełatwe zadanie. Przejmuje Związek w krytycznym momencie.  Pożak będzie musiał odnowić współpracę z Ministerstwem Sportu, które wstrzymało finansowanie oraz odnowić dobre relacje ze sponsorem, czyli PKN Orlen. Dodatkowo na tor w Pruszkowie wszedł komornik, który już zlicytował m.in. samochody należące do Związku czy… elektroniczny pomiar czasu. 

Ministerstwo od nowego prezesa zażądało planu na wyjście z kryzysu finansowego i wizerunkowego.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.