Iga wygrywa w pierwszej rundzie w Budapeszcie

Tenis

Iga Świątek idzie jak burza. Po udanych kwalifikacjach, w pierwszej rundzie turnieju w Budapeszcie pokonała Olgę Danilović.

 

Dla 17-letniej tenisistki z Raszyna to dopiero drugi „dorosły” turniej w karierze. W seniorskich zmaganiach zadebiutowała w tegorocznym Australian Open, gdzie dotarła do drugiej rundy. Co ciekawe, na australijskich kortach miała okazję zmierzyć się z tą samą rywalką, co w pierwszej rundzie w Budapeszcie. Miesiąc temu, podczas eliminacji, Olga Danilović również musiała uznać wyższość młodszej o rok Polki.

Wtorkowy mecz pierwszej rundy zawodów WTA w stolicy Węgier to popis Świątek, która dominowała od na korcie od pierwszego serwisu. Wynik meczu 6:3, 6:0 mówi sam za siebie. W drugim secie rozgromienie przeciwniczki z Serbii zajęło Idze niecałe pół godziny.

W najbliższy czwartek polska tenisistka powalczy o awans do ćwierćfinału. O tym kto stanie po przeciwnej stronie kortu zdecyduje środowa potyczka rozstawionej z numerem 1. Belgijki Alison van Uytvanck z Rosjanką Wierą Zwonariową.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.