Iga Świątek zrezygnowała ze sportowego stypendium

Raszyn

Młoda raszynianka uczyniła piękny gest w stronę swoich kolegów i koleżanek. Tenisistka zrezygnowała ze stypendium na rzecz potrzebujących sportowców.

Iga Świątek zrezygnowała ze stypendium Polskiej Fundacji Narodowej. Zawodniczka zdecydowała, że wsparcie powinni otrzymywać bardziej potrzebujący sportowcy. Paulina Wójtowicz, menedżerka tenisistki w wywiadzie dla WP wyjaśniła decyzję zawodniczki. – Iga korzystała ze wsparcia Polskiej Fundacji Narodowej przez dwa lata. Dostała je zaraz po wygraniu juniorskiego Wimbledonu – informowała Paulina Wójtowicz, menedżerka Igi Świątek. – Iga uznała, że inni młodzi sportowcy bardziej potrzebują wsparcia finansowego – dodała.

Raszynianka otrzymywała przez dwa lata stypendium w wysokości ponad 40 tys. zł na sezon.

Młoda tenisistka ostatnio wygrała turniej WTA w Adelajdzie. Iga Świątek pokonała w finale Belindę Bencic. Dzięki zwycięstwu Polka awansowała na 15 miejsce w rankingu tenisistek.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Iga Świątek zrezygnowała ze sportowego stypendium”

  1. Paweł pisze:

    Brawo Iga. Nie jesteś pazerna. To dobrze o Tobie świadczy.

  2. jazpiastowa pisze:

    Szacunek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły