Iga Świątek z dziką kartą

Tenis

Tenisistka z Raszyna zagra w głównej drabince Wimbledonu. Organizatorzy turnieju przyznali jej dziką kartę, co zwalnia ją z uczestnictwa w eliminacjach.

Iga Świątek na kortach Wimbledonu czuje się świetnie. W ubiegłym roku wygrała tu juniorskie zawody. W tym roku Iga gra już jako seniorka. Każdy turniej to dla niej cenne punkty w rankingu WTA. Świątek dotarła do finału zawodów w Lugano, a w IV rundzie wielkoszlemowego Roland Garros przegrała z Simoną Halep. Te wyczyny dają jej 65. miejsce w rankingu WTA, a sezon nadal trwa.

Niestety 65. lokata w rankingu to jeszcze zbyt mało, by dostać się do turnieju głównego Wimbledonu. Jednak organizatorzy wielkoszlemowego turnieju pamiętają o jej juniorskich wyczynach sprzed roku. Dlatego zdecydowali się przyznać Idze tzw. dziką kartę. To oznacza, że Świątek nie musi martwić się o występ w Londynie, ponieważ od razu dostała się do drabinki głównego turnieju.

Wimbledon rozpoczyna się już 1 lipca. Będziemy trzymać kciuki za Igę.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Iga Świątek z dziką kartą”

  1. Radek pisze:

    Ale ma Pani piękne ząbki !!! WOW !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły