Iga Świątek przegrała z Aryną Sabałenką

Tenis

Iga Świątek przegrała z Aryną Sabałenką 6:2, 2:6, 5:7 w drugim meczu fazy grupowej WTA Finals. Dla Polki przegrana oznacza koniec marzeń o półfinale.

Nie tak wyobrażała sobie z pewnością Iga Świątek zakończenie swojego najlepszego sezonu w karierze. Polka w nocy z soboty na niedzielę zmierzyła się z Białorusinką Aryną Sabałenką. I choć tenisistka z Raszyna wygrała pierwszego seta i to w drugim lepsza okazała się tenisistka z Białorusi. Ostatni set był pełen zaciętej walki praktycznie punkt za punkt. Jednak świetnie serwująca Sabałenka w ostatnim gemie postawiła „kropkę nad i” i wygrała całe spotkanie 6:2, 2:6, 5:7.

Wcześniej 20-latka poniosła zdecydowanie wyraźniejszą porażkę z Greczynką Marią Sakkari 2:6, 4:6. Dla Igi Świątek jest to pierwszy w karierze występ na turnieju WTA Finals.

Iga Świątek po dwóch przegranych meczach straciła szanse na awans do półfinału WTA Finals.