Hędrzak i Kuczer przeszły eliminacje. Zagrają w turnieju głównym

Tenis

Magda Hędrzak i Daria Kuczer wtorkowe rozgrywki w turnieju Kozerki Open 2019 mogą zaliczyć do udanych. Obie zawodniczki zapewniły sobie miejsca w drabince turnieju głównego.

Hędrzak po zaciętej walce wygrała ze znacznie wyżej notowaną Słowaczką Leną Starą. Spotkanie było zacięte, a w pierwszym secie bardzo wyrównane. Po długiej walce triumf w tej partii rozgrywki odniosła Polka wygrywając 7:6. Drugi set należał jednak do jej rywalki. Stara dosłownie dominowała na korcie. Miało to swoje odbicie w wyniku. Po dwóch setach było 1-1 (7-6, 1-6). O zwycięstwie zadecydował tie break, który również był bardzo zacięty. Hędrzak wytrzymała lepiej wojnę nerwów na korcie i wygrała 14-12.

Daria Kuczer miała nieco trudniejszy mecz ze względu na pogodę. Jej potyczka z Czeszką Kristyną Hrabalovą Pierwszy set spotkania był emocjonujący i pełen zwrotów akcji. Przy stanie 3-3 trzeba było przerwać mecz. Ulewa nad kortami w Kozerkach nie pozwoliła kontynuować gry. Zawodniczki na kort wróciły około godz. 18.00. Po zaciętej walce na przewagi Kuczer objęła prowadzenie w meczu. W drugim secie Kuczer poszła za ciosem i pewnie zwyciężyła, gwarantując sobie tym samym awans do turnieju głównego. Daria Kuczer – Kristyna Hrabalova 7-6 (9), 6-1

Dziś na kortach w Kozerkach trwają rozgrywki pierwszej rundy turnieju głównego gdzie zobaczymy aż osiem polskich zawodniczek.

Turniej Kozerki Open jest rozgrywany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Patronem medialnym imprezy są gazeta i portal WPR24.pl

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.