Grodziski akcent podczas zawodów szybowcowych [FOTO]

W ostatnim czasie odbyły się zawody szybowcowe, w którym brał udział mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego. Na jego maszynie dumnie widniało logo Grodziska.

Zawody szybowcowe Flight Challenge Cup Gliding 2023 odbyły się w mieście Prievidza, na Słowacji na przełomie kwietnia i maja. W zawodach wzięła udział także nasza kadra narodowa.

Polacy podczas zawodów sięgnęli po 3 medale. Złoto w klasie 15-metrowej na szybowcu Diana-3 wywalczył Sebastian Kawa. Karol Staryszak zdobył 2 miejsce w klasie Combi na szybowcu ASG29E, a Stanisław Wujczak sięgnął po srebro w klasie Club na szybowcu Mini Nimbus.

Na zawodach nie zabrakło grodziskiego akcentu. Łukasz Błaszczyk, na co dzień mieszkaniec Książenic, wziął udział w zawodach i ostatecznie uplasował się na 13. miejscu w silnej obstawie międzynarodowej. Na jego maszynie widniało logo Grodziska Mazowieckiego.

Łukasz Błaszczyk jest zawodnikiem Aeroklubu Ostrowskiego i pilotem Szybowcowej Kadry Narodowej. Wylatał już 1900 godzin na trasach przelotowych (także na zawodach). Przebyty przez ten czas dystans w powietrzu – 85 000 km – oznacza, że Błaszczyk prawie dwukrotnie okrążył Ziemię bez użycia silnika.