Grodziski akcent podczas zawodów szybowcowych [FOTO]

W ostatnim czasie odbyły się zawody szybowcowe, w którym brał udział mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego. Na jego maszynie dumnie widniało logo Grodziska.

Zawody szybowcowe Flight Challenge Cup Gliding 2023 odbyły się w mieście Prievidza, na Słowacji na przełomie kwietnia i maja. W zawodach wzięła udział także nasza kadra narodowa.

Polacy podczas zawodów sięgnęli po 3 medale. Złoto w klasie 15-metrowej na szybowcu Diana-3 wywalczył Sebastian Kawa. Karol Staryszak zdobył 2 miejsce w klasie Combi na szybowcu ASG29E, a Stanisław Wujczak sięgnął po srebro w klasie Club na szybowcu Mini Nimbus.

Na zawodach nie zabrakło grodziskiego akcentu. Łukasz Błaszczyk, na co dzień mieszkaniec Książenic, wziął udział w zawodach i ostatecznie uplasował się na 13. miejscu w silnej obstawie międzynarodowej. Na jego maszynie widniało logo Grodziska Mazowieckiego.

Łukasz Błaszczyk jest zawodnikiem Aeroklubu Ostrowskiego i pilotem Szybowcowej Kadry Narodowej. Wylatał już 1900 godzin na trasach przelotowych (także na zawodach). Przebyty przez ten czas dystans w powietrzu – 85 000 km – oznacza, że Błaszczyk prawie dwukrotnie okrążył Ziemię bez użycia silnika.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Grodziski akcent podczas zawodów szybowcowych [FOTO]”

  1. olo pisze:

    Brawo Sebastian

  2. śmichu warte pisze:

    Ropgun und ryban (to tak jak we fraku,wygląda się dobrze w trzecim pokoleniu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły