Grodzisk na sportowo. Narodowy Dzień Sportu w Grodzisku.

Grodzisk Maz.

Narodowy Dzień Sportu to akcja społeczna – sztandarowy projekt fundacji Zwalcz Nudę. W jej ramach w setkach miejsc w całej Polsce odbędą się darmowe i otwarte wydarzenia sportowe, treningi i spotkania ze sportowcami. Tegoroczna edycja będzie okrągłą – 10. znamy harmonogram wydarzeń w Grodzisku.

Głównym wydarzeniem Narodowego Dnia Sportu, 18 września, będzie wielki piknik sportowo-rodzinny na błoniach PGE Narodowego. Co zaplanowano w Grodzisku?

Orlik przy ul. Nadarzyńskiej – dzieci w wieku 11-16 lat będą mogły wziąć udział w miniturnieju koszykówki w formacie 3×3. Przewidziano 3 kategorie: dziewczęta, chłopcy, miksty. Liczba miejsc ograniczona.

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 5 – start Grodziskiej Amatroskiej Ligi Siatkówki i turniej siatkówki. Rywalizacja odbędzie się między drużynami męskimi lub mieszanymi, z zawodnikami w wieku 15-75 lat. Turniej jest otwarty – może w nim wziąć udział każdy. Będzie też rozgrywany na siatce na wysokości 243 cm.

Park Skarbków – turniej szachowy zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Szachowa Dwójka.

Akademia Tenis Kozerki – gra plenerowa polegająca na wykonywaniu zadań przy tzw. stacjach rozstawionych na terenie Akademii. Zadania będą dostosowane zarówno do możliwości dzieci, jak i dorosłych.

Hala Widowiskowo-Sportowa – VII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Pingla Cup. W szranki stanie 200 zawodników z całej Polski w wieku 5-11 lat w kategoriach: żak, żaczka, skrzat, skrzatka.

Boiska w całej gminie – Turniej Dzikich Drużyn – zawody w piłce nożnej dla dzieci z roczników 2010-2013. Przewidziano udział ok. 300 zawodników. Obowiązują zgłoszenia.

Szczegółowe informacje o Narodowym Dniu Sportu i poszczególnych wydarzeniach znajdziecie tutaj

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.