Grodziscy tenisiści stołowi wicemistrzami świata juniorów!

Grodzisk Maz.

Zawodnicy Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki są drugą najlepszą drużyną juniorską na świecie! W finale ulegli jedynie Chińczykom.

Szanse na złoto mieli do samego końca. Drużyna w składzie Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski i rezerwowy Alan Kulczycki pod przewodnictwem trenera Patryka Jendrzejewskiego do końca miała szansę na złoto.

Sezon przyniósł dwie spektakularne wygrane. Najpierw Miłosz Redzimski wygrał ze znakomitym Timo Bollem, a następnie Maciej Kubik – z Patrickiem Franziską.

W finale sportowcy spotkali się z Chińczykami. Pierwsza gra przyniosła zwycięstwo Macieja Kubika z Lin Shidongiem 3:1. Dzięki temu Polacy wysunęli się na prowadzenie 1:0. Przeciwnicy szybko nadrobili stratę i wygrali kolejny pojedynek, w którym wystąpili Maciej Kubik i Chen Yuanyu. Ostatecznie Chińczycy sięgnęli po drużynowe złoto.

W Tunisie pozostali Miłosz Redzimski i Maciej Kubik, którzy będą rywalizować w singlu, deblu i mikście.
Tenisistom gratulujemy spektakularnych wyników i zaszczytnego tytułu Wicemistrzów Świata!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.