Grand Prix Poland na Arenie Pruszków już w ten weekend!

Pruszków

Na pruszkowskim torze kolarskim będzie można obejrzeć rywalizację znakomitych kolarzy torowych. Od piątku do niedzieli potrwają zawody Grand Prix Poland.

Na pruszkowskim welodromie wystąpi przeszło 100 zawodników i zawodniczek w kolarstwie torowym. Obiekt będzie gościć kolarzy z Francji, Norwegii, Ukrainy, Litwy, czy Laosu. Na torze pojawią się także Polacy, w tym dwa najmocniejsze nazwiska – Urszula Łoś i Mateusz Rudyk.

Mieszkanka powiatu pruszkowskiego, Urszula Łoś, ostatni sezon może zaliczyć do jednego z najlepszych w karierze. W 2022 roku zdobyła dwa medale Mistrzostw Europy w Monachium – srebro w keirinie i brąz, wraz z Marleną Karwacką, w sprincie drużynowym. Reprezentacja Polski na Grnad Prix w Pruszkowie wystąpi w składzie: Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak oraz Paulina Petri.

Wśród mężczyzn duże szanse na wygrane ma Mateusz Rudyk. To brązowy medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w sprincie indywidualnym z 2019 roku. W 2022 roku otarł się o podium na Mistrzostwach Świata w Paryżu. Ostatecznie zajął wówczas czwarte miejsce. Wraz z nim w szranki o miejsce na podium stanie Rafał Sarnecki. Zawodnik ten ma „świeże” doświadczenie. 20 i 21 stycznia podczas rywalizacji w litewskim Poniewieżu wygrał konkurencję keirin.

W jakich konkurencjach będzie można zobaczyć sportowców? Przewidziano wyścig eliminacyjny, wyścig na dochodzenie, sprint, keirin, sprint drużynowy, wycig punktowy, scratch, omnium i madison.

To ostatnia szansa, by móc dopingować nasza kadrę narodową przed Mistrzostwami Europy w Szwajcarii, które odbędą się już 8 lutego. To pierwsza okazja do zdobycia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

Zawody na pruszkowskim torze kolarskim rozpoczną się w piątek o godz. 12.00 i potrwają aż do niedzielnego popołudnia. Wstęp wolny! Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie tutaj.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Grand Prix Poland na Arenie Pruszków już w ten weekend!”

 1. Ignorante pisze:

  Będzie ciepło czy trzeba w kurtkach siedzieć ?

 2. ANNA pisze:

  PZK zbudowało obiekt o który nie dba.. Są tam organizowane różne zawody więc miałam okazję być, przed wejściem trawa nieskoszona , zielsko, barierki już połamane, brak jest jakiegokolwiek utrzymania obiektu , żadnych prac konserwatorskich , a samo wejście brudne i niedoświetlone
  Więcej tam swojego dziecka nie poślę

 3. ? pisze:

  Jest szansa kupić jeszcze bilet?
  Jest bardzo duże zainteresowanie !

  Biletów brak – PZKOL wykupił dożywotnio
  wszystkie bilety na każdy wyścig kolarski na tym obiekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły