Grała w Nadarzynie, trafiła do kadry

Siatkówka

Jacek Nawrocki powołał szeroką kadrę siatkarek na 2017 rok. W tym gronie znalazła się Klaudia Alagierska, która ma za sobą występy w zespole GLKS Nadarzyn (2013-2014).

Obecnie mierząca 190 cm siatkarka występuje w Orlen Lidze w barwach Legionovii Legionowo. Alagierska związana jest z naszym regionem. Pochodzi z Milanówka, a ważne kroki w karierze stawiała w Sparcie Grodzisk i GLKS Nadarzyn. – Popularna „Ala” przygodę z siatkówką zaczęła późno. Po kilku miesiącach treningów w Sparcie Grodzisk Mazowiecki trafiła do GLKS-u Nadarzyn. To z Klaudią w składzie wywalczyliśmy brązowy medal Mistrzostw Mazowsza. W tamtym okresie posiadaliśmy chyba w tej kategorii najzdolniejszą parę środowych tj. Alagierska – Magda Zembrzuska. Zawodniczka w następnym sezonie trafiła do I ligowej Sparty Warszawa, a po dwóch latach wylądowała w Orlen Lidze w zespole Legionovii, gdzie gra do tej pory – przedstawia trener Dariusz Zwoliński, który pracował z Alagierską.

Szkoleniowiec ma wiele wspomnień związanych ze zdolną zawodniczką. – Dojeżdżała do Otrębus WKD, skąd ją odbierałem i wiozłem na trening, a następnie odwoziłem. Cierpliwa, cicha, spokojna i skupiona na pracy dziewczyna – wspomina Zwoliński.

21-letnia Alagierska ma już za sobą zdrowotne przejścia. – Zapewne kariera tej zdolnej, pracowitej i utalentowanej dziewczyny potoczyłaby się zdecydowanie dynamiczniej, gdyby nie paskudna kontuzja zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Urazu nabawiła się w trakcie swojego pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski Juniorek – przedstawia trener nadarzyńskiej ekipy. – Zawsze miała czucie  w bloku. Bardzo skuteczna, teraz poprawiła atak i po kontuzji jest mocnym punktem Legionovii w Orlen Lidze – dodaje.

Przykład Alagierskiej pokazuje, że w Nadarzynie „mają rękę” do zawodniczek. Trenerzy z pasją przekazują wiedzę, tworzą świetną atmosferę i pozwalają dojrzeć siatkarkom nie tylko sportowo, ale i mentalnie.

Należy dodać, że wybrane przez Nawrockiego zawodniczki będą powoływane na zgrupowania i turnieje reprezentacji. Najlepsze pojadą na mistrzostwa Europy w Azerbejdżanie i Gruzji.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.