Gospodynie nie zawiodły oczekiwań

Piłka Nożna

Sukcesem organizacyjnym i sportowym, zakończył się rozegrany w Grodzisku Mazowieckim, ogólnopolski halowy turniej piłki nożnej dziewcząt Mazovia Cup.

W zmaganiach rozegranych w hali sportowej przy ul. Westfala rywalizowało trzynaście drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z rocznika 1999 i młodsze, w których prym wiodły piłkarki Ząbkovii Ząbki i gospodynie imprezy – Mazovia. W meczach decydujących o medalach, więcej jednak szczęścia miały aktualne wicemistrzynie województwa. W finale Ząbkovia pokonała pierwszy zespół Mazovii 1:0, natomiast w spotkaniu o 3. miejsce drugi skład zespołu z Ząbek pokonał po rzutach karnych Mazovię II 3:1. W regulaminowym czasie gry był  bezbramkowy remis. – Mimo porażek w tych meczach pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Ząbkovia to tytułowany zespół, grający od kilku lat identycznym składem, widać było więc większe zgranie w ich szeregach – przyznał po zmaganiach Sławomir Domański, trener Mazovii. Tytuł najlepszej zawodniczki zmagań przyznano Justynie Cynowskiej, która na początku marca powołana została przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej do kadry województwa U-16.

Co nie udało się starszym piłkarkom z Grodziska Mazowieckiego, powiodło się ich młodszym koleżankom. W rywalizacji rocznika 2001 i młodsze Mazovia okazała się bezkonkurencyjna. Zespół w składzie: Wiktoria Kulis, Magda Kuch, Natalia Świercz, Wiktoria Malinowska, Kinga Domańska i Eliza Kolarczyk w czterech rozegranych meczach, odniósł trzy zwycięstwa i zanotował remis. Gospodynie na podium wyprzedziły Ząbkowię I i Czwórkę Radom. Za najlepszą piłkarkę uznano Elizę Kolarczyk. – Część tych zawodniczek trenuje ze starszą grupą i to spowodowało, że zdecydowanie przewyższaliśmy poziomem rywalki – podsumował występ „młodej” Mazovii trener Domański.

Puchary i medale najlepszym zespołom turnieju wręczali Grzegorz Benedykciński – burmistrz Grodziska oraz Marek Wieżbicki, starosta powiatu.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.