Górak drugi w Turnieju Gwiazd

Region

Daniel Górak z Bogorii Grodzisk Mazowiecki zajął drugie miejsce w rozegranym w Płocku Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. W zawodach występował też Wang Zeng Yi.

Górak z kompletem punktów wygrał swoją grupę eliminacyjną. Po 3:0 zwyciężył Pawła Chmiela (Rzeszów) i Xu Wenlianga (Radzyń Podlaski). Takim samym  wynikiem, lecz po kreczach rywali, zakończyły się mecze Daniela z Patrykiem Chojnowskim (Lębork) oraz… „Wandżim”. Druga z grodziskich rakiet występujących w Orlen Arenie z powodu złego samopoczucia wycofała się z zawodów, zajmując ostatecznie miejsce 5-6.

W półfinale Turnieju Gwiazd Daniel nie dał szans Piotrowi Chodorskiemu (Miękinia), wygrywając 3:1. W wielkim finale tenisista stołowy Bogorii prowadził z eksgrodziszczaninem Xu Wenliangiem już 2:0 w setach. Chińczyk reprezentujący Alfę Radzyń Podlaski jednak nie poddał się i ostatecznie rozstrzygnął ten mecz na swoją korzyść.

Najlepsi zawodnicy pierwszego w historii Turnieju Gwiazd Polskiej Superligi oprócz pucharów i nagród rzeczowych wywalczyli nagrody pieniężne. Xu wzbogacił się o cztery tys. złotych, Górak o dwa i pół tys., a Błaszczyk i Chodorski zgromadzili po półtora tys. złotych.

Turniej w Płocku przyciągnął najlepszych tenisistów stołowych w kraju i był ostatnią okazją do oficjalnego sprawdzenia swoich umiejętności w 2011 roku.

Półfinały:
Lucjan Błaszczyk (ZKS Drzonków) – Xu Wenliang (Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski) 1:3 (9-11, 11-8, 7-11, 6-11)

Daniel Górak (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – Piotr Chodorski (Odra Roeben KGHM Metraco Miękinia) 3:1 (11-4, 9-11, 11-7, 11-7)

Finał:
Daniel Górak – Xu Wenliang 2:3 (11-9, 11-7, 4-11, 9-11, 9-11)

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.