Górak wywalczył brąz w Częstochowie

Tenis Stołowy

Daniel Górak i Wang Zeng Yi zdobyli brązowe medale w turnieju ITTF Challenge Polish Open w tenisie stołowym w grze podwójnej w Częstochowie.

Zawodnicy pewnie zmierzali do finału. W pokonanym polu polski debel pozostawił Tiago Monteiro/Cazuo Matsumoto oraz Tomasa Treglera/Antonina Gavlasa. Oba starcia Górak i Zeng Yi wygrali po 3:1. Ostatnim krokiem na drodze do rywalizacji o złoto było spotkanie z deblem z Hongkongu Ho Kwan Kit/NG Pak Nam.

Górak i Zeng Yi dobrze rozpoczęli starcie z mocnymi rywalami i wygrali pierwszą partię do 8, ale w dwóch kolejnych zostali sprowadzeni na ziemię. Mimo to dzielnie walczyli i doprowadzili do remisu, jednak w tie-breaku para z Hongkongu zwyciężyła do 5.

Warto dodać, że Ho Kwan Kit i Ng Pak Nam wygrali rywalizację w Częstochowie. W finale duet z Hongkongu pokonał Hindusów Harmeeta Desaia i Soumyajita Ghosha 3:1.

W rywalizacji indywidualnej Daniel Górak odpadł w pierwszej rundzie. Gracz Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrał z Michalem Obeslo.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.