Górak i Dyjas w 1/8 finału MŚ

Tenis Stołowy

W Dusseldorfie Polacy walczą w mistrzostwach świata w tenisie stołowym. Daniel Górak w parze z Jakubem Dyjasem awansowali do 1/8 finału w grze podwójnej.

Wicemistrzowie Europy z 2016 roku po profesorsku rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach świata. Na początek wyeliminowali parę z Paragwaju Marcelo Aguirre/Alejandro Toranzos, pokonując ich 4:1. W kolejnej rundzie Polacy nie dali szans Tajwańczykom – Lin Yun-Ju/Sun Chia-Hung. Górak i Dyjas wygrali 4:1.

Szybko z turniejem indywidualnym pożegnał się zawodnik Bogorii. Górak trafił na mocnego Joao Monteiro, jednak dzielnie walczył z Portugalczykiem. W szóstym secie był blisko wyrównania na 3:3, ale przegrał 2:4.

W pierwszej rundzie z mistrzostwami świata pożegnała się Klaudia Kusińska. Zawodniczka GLKS Nadarzyn przegrała z reprezentantką Indii Mariką Batrą 0:4. Kusińska walczyła z Markiem Badowskim w grze mieszanej, jednak nie udało im się awansować do turnieju głównego. Przegrali 1:3 z parą z Rosji. Wcześniej wygrali dwa pojedynki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.