Gol Paluchowskiego dał wygraną

Minimalne, ale cenne zwycięstwo w Rzeszowie odnieśli piłkarze Znicza Pruszków w  meczu 29. kolejki grupy wschodniej II ligi piłkarskiej z miejscową Stalą. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla Znicza Adrian Paluchowski w 26. minucie gry.

Znicz przystępował do tego spotkania ze świadomością, że już w środę pruszkowskich piłkarzy czeka mecz z Resovią Rzeszów, która znajduje się w tabeli tuż przed żółto-czerwonymi. Aby nie Stracić dystansu do Resovii konieczne było zwycięstwo ze znacznie niżej notowaną Stalą. „Stalowcy” postawili jednak podopiecznym trenera Roberta Kochańskiego dosyć twarde warunki.

Pruszkowianie dobrze rozpoczęli to spotkanie. W 8. minucie 30 metrów od bramki wykonywali oni rzut wolny po faulu na Norbercie Jędrzejczyku. Piłkę uderzoną przez Arkadiusza Jędrycha, kapitana Znicza, nad poprzeczkę sparował bramkarz Stali Tomasz Wietecha. Gospodarze odpowiedzieli groźną akcją dwójki: Tomasz Persona–Donatas Narkosius. Ten ostatnie nie trafił jednak w bramkę Pawła Pazdana z czterech metrów. Kolejne minuty gry upływały pod znakiem walki o zdominowanie środka pola. Starania te przyniosły Zniczowi efekt w postaci gola w 26. minucie, gdy Adrian Paluchowski otrzymał podanie z głębi za obrońców Stali i z około 20 metrów precyzyjnym lobem umieścił piłkę w siatce bramki Wietechy, który próbował interweniować. W 30. minucie Stal zdobyła gola, jednak przy bramce Nakrosiusa sędzia dopatrzył się faulu defensora rzeszowskiej ekipy. Pod koniec pierwszej połowy dobrą akcję przeprowadził Znicz. Piłka wyszła ostatecznie na aut bramkowy.

W drugiej odsłonie „Stalowcy” próbowali wyrównać wynik spotkania i byli tego bliscy już na samym jej początku. W 48. minucie Tomasz Persona dośrodkował w pole karne, a tam strzał Daniela Koczona z linii bramkowej wybił Patryk Kubicki. Pięć minut później z około 25 metrów uderzył Nakrosius, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Pawła Pazdana. Znicz straszył jednak rywali groźnymi kontrami w 71. minucie Paluchowski mógł podwyższyć rezultat na 2:0, ale minimalnie chybił. Chwilę późnię taka sposobność miał także Daniel Koczon i również się pomylił. Mimo mimo ataków jeden i drugiej drużyny wynik meczu nie uległ zmianie.

Znicza zanotował cenne zwycięstwo i może ze spokojem szykować się do ważnego spotkania z Resovią Rzeszów.

Stal Rzeszów: Tomasz Wietecha – Donatas Nakrosius, Piotr Duda, Arkadiusz Baran, Arkadiusz Drożdżal (88′ Jakub Więcek) – Tomasz Margol (86′ Michał Górecki), Ernrest Szela (57′ Michał Lisańczuk), Tomasz Persona, Damian Jędryas, Daniel Koczon – Andreja Prokić (70′ Konrad Maca).

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas – Patryk Kubicki (56′ Maks Banaszewski), Michał Chrabąszcz, Michał Kucharski, Mariusz Zawodziński (65′ Artur Januszewski), Michał Zapaśnik (79′ Marcin Rackiewicz) – Adrian Paluchowski.

Bramki: 0:1 26′ Adrian Paluchowski