Faworytka turnieju w Budapeszcie za silna dla Igi

Tenis

W drugiej rundzie turnieju WTA w Budapeszcie Iga Świątek przegrała z rozstawioną z numerem pierwszym Belgijką Alison van Uytvanck. Drugi występ w "dorosłych" zawodach 17-letnia tenisistka z Raszyna może jednak zaliczyć do udanych. Faworytce turnieju nie ułatwiała drogi do ćwierćfinału.

Iga Świątek turniej w Budapeszcie może zaliczyć do udanych. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w jej karierze to dopiero drugie seniorskie zawody. I już teraz możemy być pewni, że po pierwsze nie ostatnie, a po drugie, że ta utalentowana nastolatka ma w przyszłości szansę powtórzyć sukcesy juniorskie. A wśród nich jest m.in. zwycięstwo w prestiżowym Wimbledonie.

W czwartkowy wieczór, w walce o ćwierćfinał turnieju w stolicy Węgier, musiała jednak uznać wyższość belgijskiej tenisistki. Trzeba jednak dodać, że Iga walczyła z faworytką turnieju, triumfatorką zeszłorocznej edycji, rozstawioną z numerem pierwszym Alison van Uytvanck. Nie oddała skóry łatwo. Walcząc do ostatniej piłki i ostatniego gema. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:4, 7:5 dla rywalki Świątek.

Idzie gratulujemy hartu ducha i sportowej postawy! I już czekamy na kolejne turnieje z jej udziałem!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.